Переїзд – хвилююча подія. Усім хочеться, щоб на новому місці сім’я жила щасливо, в любові, достатку і благополуччі. Щоб ці мрії збулися, потрібно правильно організувати і провести новосілля. Прикмети, звичаї, що супроводжують такий захід, допоможуть заручитися заступництвом вищих сил.
- Дії до переїзду
- Підготовчий етап
- Ритуал прощання зі старим житлом
- Основні правила перевезення
- Найкращі дні для переїзду
- Народні ритуали при в’їзді в новий будинок
- Як подружитися з домовиком
- Освячення житла та святкування
- Що дарувати на новосілля
- Заборонені подарунки
- Як уникнути наслідків, передбачених у прикметах
Дії до переїзду
Перш ніж в’їхати в нову квартиру, її слід придбати. Щоб купівля житла була вдалою, дотримуйтеся таких прикмет:
- пошук підходящої житлоплощі почніть у період зростаючого місяця;
- найкраще запланувати переселення на 14 вересня (Семенів день);
- до остаточного підтвердження угоди нікому не розповідайте про майбутню купівлю-продаж. Заздрісники і темні сили порушать ваші плани і завадять виконати задумане.
Підготовчий етап
Переїзд в іншу квартиру починається зі зборів. Потрібно упакувати пожитки, але головне – звільнити приміщення від особистої енергетики. Це допоможе з легким серцем “перекочувати” на нову житлоплощу.
Коли речі будуть розсортовані, складені й винесені з квартири, проведіть прибирання житла. Змахніть павутиння, вимийте вікна та підлогу. Не забудьте натерти дзеркала. Такими діями ви очистите будинок від своєї присутності та відкриєте шлях до нового життя.
Щоб під час переїзду на нову квартиру не пропала жодна річ, намалюйте на коробках хрестики. Це захистить від злодіїв.
Ритуал прощання зі старим житлом
Розлучатися з колишнім будинком потрібно правильно, щоб він відпустив колишніх господарів “з миром”. Народні прикмети радять зробити це так:
- Перед тим як остаточно покинути старе житло, подякуйте йому, навіть якщо вам довелося пережити тут скрутні часи або втратити когось із близьких. Станьте спиною до дверей, тричі вклоніться дому в пояс.
- Візьміть порожню сумку або саквояж. Покладіть у неї кондитерські вироби. Запросіть домовика поїхати з вами.
- Залишаючи будинок, розсипте на підлозі дрібні гроші. Частину монеток візьміть із собою, деякі з них залиште, щоб поділитися благополуччям із тими, хто стане тут жити після вас. Доля віддячить вам за щедрість.
- Наостанок обійдіть кімнати із запаленою церковною свічкою в руці.
Цей ритуал допоможе захиститися від прокльонів, які іноді посилають нові господарі на адресу колишніх власників квартири. Причиною невдоволення стають господарські негаразди – дах, що протікає, змішувач, що не працює, та інші побутові проблеми.
Основні правила перевезення
Щоб на новій квартирі життя склалося вдало, виконайте спеціальні обряди, які допоможуть правильно переїхати:
- не беріть із собою тріснуті, старі речі, мотлох;
- викиньте одяг із дірками, поношене взуття;
- сімейні реліквії ретельно упакуйте, щоб не пошкодити під час перевезення. Це обереги, тому постарайтеся не забути їх за колишньою адресою, не загубити і не зламати.
Найкращі дні для переїзду
Як вчать прикмети, під час переїзду необхідно з розумом вибрати час виселення. Намітьте такий захід на другий або шостий день тижня. Переїжджати дозволяється і в четвер, але не виключені дрібні негаразди. Не бійтеся, ці проблеми не вплинуть на те, як складеться життя на новому місці.
Дні, несприятливі для новосілля:
- Понеділок. Навіть повсякденні справи в такі дні даються важко, тим більше небезпечно вселятися в іншу квартиру.
- Середа. Вона сповнена підступності, тому не годиться для будь-яких починань.
- П’ятниця. Цього дня справи “п’ятяться”.
- Неділя – для відпочинку і служіння Богу. Новосілля – це метушня, клопоти, облаштування житла. Краще запланувати таку подію на інший час.
Народні ритуали при в’їзді в новий будинок
Суворі прикмети на новосілля пов’язані з тим, як в’їхати в будинок. Щоб у новій квартирі жилося легко, щасливо, безбідно, перед заселенням проведіть такі обряди:
- Відкрийте двері і впустіть кішку, щоб вона першою переступила поріг будинку і підшукала відповідне місце для домовика. Це давнє повір’я. У такої тварини дев’ять життів. Кішка збере негатив, який загрожує людині, але сама від цього не постраждає. Бажано, щоб кішка переночувала в будинку одна. Вранці оцініть її поведінку. Коли вона спокійна – житло “чисте”. Якщо тварина налякана, намагається скоріше покинути квартиру, то тут присутні темні сили.
- Коли кіт обійде й обнюхає кути у квартирі, зайдіть у коридор, відкрийте валізу, у якій переїхав домовик. Дістаньте гостинці. Вимовте змову: “Хазяїне-домовий! Тут твій новий дім. Тут тобі з нами жити-поживати. На щастя, для достатку й радості! Тобі тут жити, за порядком у домі стежити, нам допомагати!”.
- Народні прикмети вчать: при переїзді заборонено заносити кота в приміщення, тримаючи на руках, підштовхувати, якщо він упирається. Щоб вихованець охоче виконав призначену місію, киньте вперед щось їстівне.
- Першим заходить старший член родини, за ним – інші, замикають процесію діти. Якщо в родині є маленька дитина, нехай сховає під поріг три монетки. Малюк підростатиме, разом із ним збільшаться доходи сім’ї.
- Не можна входити в необжиту квартиру з порожніми руками. Потрібно занести живу рослину, посаджену в горщик. Тримають її на витягнутих руках. Сенс цього забобони на новосілля полягає в тому, що квітка візьме на себе енергію руйнування, хвороб, злиднів. Тому через тиждень рослину викидають. В оселі її не залишають. Ще краще – внести пучок полину. Ця трава збере негативну енергетику.
- Після цього займіться очищенням житла. Заздалегідь підготуйте два невикористані віники. Першим ретельно виметіть сміття, яке могло залишитися від колишніх мешканців. Другий віник поставте поруч із порогом, спрямувавши волоттю догори. Нехай побуде в такому положенні три дні. Залиште його собі, щоб прибирати будинок.
- Уважно дослідіть нове житло, особливо кути, щоб там не було металевих монет, старих ляльок, голок. Ці речі використовують для наведення псування. Якщо виявите такі предмети, видаліть їх із дому, не торкаючись руками.
- Наповніть відро водою, додайте половину склянки святої води. Вимийте підлогу. Інвентар, який використовувався для першого прибирання, викиньте.
Перебираючись у новий дім, думайте тільки про хороше. Ідіть обережно, не зачепіться за поріжок.
Як подружитися з домовиком
Під час переїзду на нову квартиру глава сім’ї заходить із хлібом-сіллю, а в іншій руці несе ікону. Якщо в ній уже проживали раніше люди, то задобрите домовика, прихиліть його до себе – на ніч ставте йому тарілочку молока, у четвер – запропонуйте блюдце з кашею. Кладіть йому солодощі, завжди дякуйте і проявляйте повагу.
Один із найважливіших обрядів, який потрібно виконати при переїзді в новий дім зі старого – переселення свого домовика. Відомо, що ці істоти люблять усе яскраве та солодке. Підготуйте для нього частування, покладіть його на дно порожньої валізи і запропонуйте захиснику житла з’їсти його.
Якщо в колишньому будинку все складалося благополучно, то домовика обов’язково заберіть у нове житло. Щоб він погодився на переїзд, можна використовувати інший обряд:
- Візьміть свій чобіт із лівої ноги.
- Поставте його посередині найбільшої кімнати.
- Станьте поруч і скажіть: “Дідусь домовик, підемо зі мною, щоб у домі порядок тримати, господареві й господині допомагати”.
- Покиньте приміщення на 10-15 хвилин.
- Складіть чобіт у сумку. Відвезіть на нову квартиру і теж помістіть у центрі вітальні.
- Скажіть: “Дідусю, приїхали. Обживайся, а як настане вечір, приходь молочка випити”.
- Підіть в іншу кімнату.
- Поставте там миску з молоком.
- Домовик освоїться і залишиться з вами.
Освячення житла та святкування
Якщо куплена квартира в новобудові і в ній ще ніхто не жив, то для її очищення достатньо вологого прибирання. Інша справа – вторинне житло. Воно зберігає енергію колишніх мешканців.
Прикмети, які підказують, що в будинку щось не так і потрібно його освятити:
- членів сім’ї мучать кошмарні сновидіння;
- у квартирі людину охоплює тривога, страх, вона не почувається захищеною;
- у порожніх кімнатах чуються шерехи, кроки;
- домашні улюбленці проявляють занепокоєння або незрозумілу агресію;
- зів’яли кімнатні рослини.
Для освячення нової квартири або будинку бажано покликати священика. Якщо це неможливо, то потрібно зробити обряд самостійно. Із запаленою свічкою в руках обійдіть будинок за годинниковою стрілкою, починаючи від вхідного порога. Біля кутів, вікон і дверних прорізів зупиняйтеся, “малюйте” свічкою хрест (це місця, де накопичується негативна енергетика). Під час ритуалу читайте “Отче наш”.
Очистити приміщення від скверни можна за допомогою святої води. Для цього чоловік або найстарша людина в родині має обійти кожну кімнату, рухаючись справа наліво. Слід окропити всі стіни та кути водою, освяченою в церкві. Робити це потрібно не рукою, а свіжою або висушеною травою (бажано зібраною на Трійцю).
Коли домочадці увійдуть всередину приміщення, за традицією, біля порога, під вікнами, уздовж стін, по кутах господиня насипає освячену сіль. Щоб це допомогло захистити дім, вона читає молитву: “У цьому домі порчі не жити, худу, лиху не бувати. В ім’я Отця, Сина, Святого Духа нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь”.
Жінкам заборонено проводити обряди з освячення житла під час критичних днів. Очищення квартири краще виконати у вівторок або суботу в першій половині дня.
Слід не тільки правильно переїхати, а й відсвяткувати цю подію. Гостей запрошують того ж дня, коли відбулося заселення. Частування готують заздалегідь. У меню включають багато солодощів. На стіл обов’язково ставлять домашню здобу.
Що дарувати на новосілля
Щоб життя на новому місці було веселим, мирним і ситним, переїзд відзначають у колі родичів, хороших знайомих. На такий захід не заведено приходити з порожніми руками. Народні прикмети і звичаї підкажуть, що дарувати на новосілля друзям.
Згідно з повір’ями, з такої нагоди потрібно подарувати щось із предметів домашнього вжи тку – хлібницю, ємності для сипких продуктів, постільну білизну, посуд, кухонне приладдя (крім виделок і ножів), рушники, скатертину, обробну дошку та інше господарське начиння.
Близькі родичі можуть зробити дорогий подарунок – текстиль, побутову техніку, гардини, предмети меблів. Новоселам дарують те, що стане в нагоді в домі і буде використовуватися всією сім’єю.
На новосілля підносять не тільки практичні подарунки, а й предмети для створення затишку та оформлення інтер’єру – вази, картину, гобелен, статуетки. Підійдуть фотоальбоми, рамки для фотознімків.
Входячи в будинок, кожен гість повинен кинути через поріг монетки. Три дні господарі по них ходять, потім збирають і ховають подалі від чужих очей.
Заборонені подарунки
Обираючи подарунок, краще вивчіть прикмети, тому що при переїзді в інший будинок деякі речі підносити категорично заборонено. Це образить новоселів, зіпсує їм усе свято і накладе відбиток на подальше життя.
Не дарують на новосілля:
- Гроші. Купюри в конверті – найгірший подарунок. Він призведе до того, що будинок пограбують або господарі квартири матимуть проблеми з фінансами.
- Дзеркало. Це до хвороб.
- Гаманець. Такий подарунок “відбере” у мешканців квартири грошовий достаток.
- Вироби з перлів. Цей камінь приносить сльози.
- Годинник. Прикмети радять при переїзді в нову квартиру утриматися від дарування будильників, наручних, настільних, настінних годинників, інакше господарі будинку ризикують зустріти старість на самоті.
Як уникнути наслідків, передбачених у прикметах
Прикмет, що стосуються переїзду, багато. Якщо не вийшло точно дотриматися всіх традицій, не панікуйте і не засмучуйтеся. Проведіть хоча б один із ритуалів. Освятити житло дозволяється в будь-який час.
Запорукою щастя в новій оселі є те, з яким настроєм ви почнете життя на іншому місці. Думайте про прекрасне, налаштуйтеся на позитивні зміни, і щастя назавжди оселиться у вашій квартирі.
У всі часи придбання власного даху над головою було винятковою подією, тому так багато повір’їв супроводжують процес переїзду. Народні традиції виникли не на порожньому місці. У їхньому виконанні таїться особливий сенс – вони формують упевненість у благополуччі життя на новому місці, тому краще дотриматися таких ритуалів.