Чому не можна дарувати ножі на день народження чоловікові або жінці, що робити, якщо подарували

Навколо нас

Ритуал дарування холодної зброї зародився тисячі років тому, коли меч і мисливський ніж були повсякденними предметами, без яких не міг обійтися жоден чоловік. Подекуди хлопчикам їх дарували ще при народженні, в інших країнах – коли юнак досягав віку вступу в доросле життя. Відтоді подібні ритуали сильно видозмінилися і до наших днів збереглися тільки в окремих частинах світу (у нас, наприклад, на Кавказі). Ставши більш цивілізованим, людство змінило своє ставлення до холодної зброї, що позначилося в негативних прикметах про ножі, які дарують у подарунок.

Чому за прикметами не можна дарувати ножі

Наші сучасники вважають, що дарувати ножі – погана прикмета. Це переконання обґрунтовується низкою причин:

  • Найвідоміше повір’я говорить: ножик (як і будь-який інший гострий предмет – виделка або голка) здатний “розсікти” близькі стосунки дарувальника з обдаровуваним. Тому його категорично не заведено дарувати дружині, коханому родичу або близькому другу.
  • Езотерики запевняють: подарувати комусь ніж із поганими емоціями означає привернути в життя людини злих духів, які злітатимуться до неї як мухи на мед.
  • Якщо подарувати столовий прилад для різання хліба господареві будинку у святковому короваї, то такий презент може “нагородити” сім’ю обдаровуваного конфліктами та розладами.
  • Навіть якщо ніж піднесено в подарунок від чистого серця, з благими намірами, то він все одно може принести людині біду. Наприклад, якщо через якийсь час після дарування річ зламається, це загрожує проблемами в сім’ї або на роботі.
  • Якщо ж колючо-ріжучий подарунок заіржавіє, то його власнику навряд чи вдасться уникнути серйозного захворювання.

Коли краще піднести презент

У випадку з даруванням ножів існують винятки – іноді ці гострі предмети дарувати все-таки можна. Головне – знати, кому і коли це слід робити.

Молодим на весілля

Століття тому існував звичай: нареченій на весіллі спеціально дарували кинджал, що мав слугувати своєрідним родинним оберегом і охороняти сім’ю. Однак відтоді повір’я сильно змінилося. Тепер молодим на одруженні ножі в подарунок не підносять. Вважається, що презент здатний “ощасливити” сім’ю сварками та розбіжностями.

Чи можна дарувати ножі на новосілля

Переїзд на нове місце проживання – найважливіша подія для будь-якого сімейства. Новосілля не повинно бути затьмарене жодними подіями, зокрема й містичного спрямування, пов’язаними з забобонами. Тому на новосілля, за прикметою, дарувати ножі теж не можна. Езотерики запевняють, що подібний подарунок приверне до житла образи та конфлікти.

Новий рік

В останній день року кожна людина прагне створити собі та близьким радісний настрій. Люди ходять один до одного в гості з подарунками, проте ножі серед них зустрічаються рідко.

Повір’я свідчить, що подібний презент на цілий рік наповнить життя негараздами і турботами.

Тому в новорічну ніч дарувати й приймати ножі в подарунок можуть тільки скептики, які не вірять прикметам.

Чи можна дарувати ножі на день народження

Подарувати людині холодну зброю на ювілей – значить, піддати стосунки з нею серйозному ризику. Подібний подарунок може легко “розрізати” дружній або родинний зв’язок дарувальника з обдаровуваним. Тому будь-кому, хто думає, що підготувати близькій людині на ювілей, слід запам’ятати правило: на день народження дарувати ножі не можна.

Випадковий дар

Існують категорії людей, яким дарувати ножі в подарунок можна:

  • Колекціонери холодної зброї. Ці люди з радістю приймуть старовинний кинджал не тільки на день народження або Новий рік, а й з будь-якого іншого приводу (до 23 лютого, круглої річниці дружби тощо). У фанатів колючо-ріжучих предметів існує своєрідний імунітет проти містичних властивостей ножів, тому їм можна дарувати нові експонати для колекції будь-коли та без жодного побоювання.
  • Не забороняється дарувати ножі товаришам по службі, знайомим або далеким родичам. Причина зрозуміла: холодна зброя здатна внести негатив у життя дарувальника й обдаровуваного тільки тоді, коли між ними існує близький зв’язок. Якщо ж його немає, то ножик стає відносно безпечним презентом.

Подарунок жінці або чоловікові

Ніж – предмет із сильно вираженою чоловічою енергетикою. Про це необхідно пам’ятати тому, хто обирає його як подарунок на (урочисте) свято. Адже останній може бути як представником сильної, так і слабкої статі:

  • Підносити в подарунок жінці ножі – дивна ідея. Але іноді їх дарують панянкам, наприклад, у наборі кухонного начиння. При цьому вважається, що без побоювання можна презентувати ріжучі предмети тільки молодій дівчині або незаміжній жінці. Для останньої він може виявитися навіть щасливим подарунком, оскільки завдяки чоловічій енергетиці здатний привернути до самотньої панянки чоловіка. А ось заміжній дамі ножі краще не дарувати, тому що гострі предмети можуть спровокувати конфлікти з чоловіком.
  • Для представників сильної статі ножик – природний подарунок, який багато чоловіків приймають із радістю. Завзятому мисливцеві можна сміливо дарувати якісний мисливський ніж, знайомому хлопцеві – багатофункціональний складаний ніж, колезі або начальнику – дорогий колекційний.
  • Деяким категоріям чоловіків навіть заведено підносити холодну зброю. Наприклад, морським офіцерам як нагородну зброю часто дарують спеціальні кортики.

Як вибрати найкращий варіант

Тому, хто вирішив подарувати ножик і знає, що він буде прийнятий без побоювань, необхідно пам’ятати основну рекомендацію. Колючо-ріжучий предмет слід купувати не з вітрини магазину, а замовляти в спеціальній майстерні.

Тільки ніж, зроблений за індивідуальним замовленням (та ще й з іменним гравіюванням), зможе стати не просто чудовим подарунком, а й сильним енергетичним талісманом, який принесе господареві удачу.

Ніж, куплений у звичайному магазині, може стати для власника не тільки марною, а й небезпечною річчю через здатність притягувати негативну енергетику.

Правила дарування

Гострі грані ножика здатні слугувати своєрідним магнітом не тільки для негативної, а й для позитивної енергії. Основні правила дарування:

  • Ніж не дарують із поганим настроєм, вручати його винуватцю торжества потрібно виключно з позитивними емоціями. Тільки тоді гострий подарунок не притягне нічого негативного.
  • Якщо ювіляру презентують старий колекційний ніж, то найкраще його вручати в закритому чохлі. Піхви або футляр надійно приховає негативну енергетику подарунка, яка, можливо, накопичилася за роки служби колишньому власнику.

Крім того, колючо-ріжучий предмет краще презентувати в приватній обстановці, а не при купі свідків. Адже серед великої кількості гостей на святі обов’язково знайдеться якась дуже забобонна людина, яка не проґавить можливості підказати обдаровуваному, що, за прикметами, ніж – це небезпечний подарунок.

Як мінімум свято буде затьмарене, як максимум – через якийсь час слова забобонного “доброзичливця” можуть справді відгукнутися якоюсь бідою. Неприємну подію новий господар ножа мимоволі пов’яже з гострим подарунком, у результаті стосунки з дарувальником будуть зіпсованими.

Чи можна приймати такий подарунок

Давно сформовані правила дарування свідчать: якщо обдаровуваний не хоче образити друга або родича відмовою, то може прийняти ножик. Перед цим слід віддати дарувальнику символічну плату – монету або купюру. Тоді подарунок автоматично стає покупкою, а всі його небезпечні негативні властивості нейтралізуються.

Деякі забобонні люди дають ще одну пораду. Людині, якій щойно подарували ніж, достатньо прикусити язик і про себе сказати: “І тобі того ж у подвійному розмірі!”. У такому разі позитив, з яким дарувальник підніс гострий подарунок, подвоюється і повністю дістається новому власнику ножа. Якщо ж річ вручили з поганими думками, то весь подвоєний негатив повертається назад до дарувальника.

Ніж, як і будь-яка холодна зброя, це символ чоловічої сили. У багатьох людей нерідко виникає бажання піднести близькому чоловікові ніж у подарунок. Такий презент без слів свідчить про повагу дарувальника до обдаровуваного. Однак, роблячи такий подарунок, необхідно пам’ятати, що він несе певні небезпеки.

Якщо хтось усе-таки вибирає для подарунка ножик, то дарувати його потрібно, дотримуючись суворих правил дарування гострих предметів. Тільки тоді презент виявиться не просто корисною річчю, а й не порушить близький зв’язок.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета