Чи можна дарувати хрестик на день народження чоловікові, коханій людині

Навколо нас

Щодо подарунків існує безліч забобонів і народних прикмет, адже разом із презентом можна передати як позитивну, так і негативну енергетику. Особливу увагу прикмети приділяють хрестику. Бувши символом християнської віри, натільний хрест має величезне значення для релігійних людей. Щоб розібратися в тому, можна чи не можна за прикметами дарувати натільний хрестик, слід дізнатися, у чому причини появи безлічі забобонів, пов’язаних із символом віри, чистоти та перемоги Христа.

Чому не можна дарувати хрести

З давніх часів люди вважали, що дарувати й отримувати хрестик у подарунок не можна, бо це заповітна річ, яка має бути отримана від Бога (Церкви). На цю тему існує безліч негативних прикмет, пов’язаних із даруванням:

  • Згідно зі старовинним повір’ям, прийнявши подарований хрест, людина забирає чужі гріхи й проблеми та буде змушена нести їх усе своє життя.
  • Підносячи такий дар, дарувальник приносить другу скорботу, тобто змушує “нести хрест”.
  • Є й філософське міркування на цю тему. Вважається, що хрест у кожного свій, а хрестик на тілі – це його втілення. Даруючи іншому хрест, разом із ним передають і свої гріхи.

Однак ці прикмети й забобони актуальні тільки за тих обставин, якщо предмет дарують малознайомі або зовсім сторонні люди, чиї наміри невідомі.

Чи допускається підносити близьким людям

Цікавлячись народними прикметами про дарування хрестиків, слід пам’ятати про те, що хрест – це символ віри, чистоти та любові, а також потужний оберіг. Священнослужителі чітко заявляють, що дарувати хрестики можна і потрібно, але за умови, що такий презент призначений для близької людини.

Дитині

У тому, щоб піднести хрестик у подарунок дитині, ні Церква, ні народні прикмети не бачать нічого поганого. Роблячи такий презент із добрими намірами, дарувальник разом із хрестиком передає малюкові частину своєї мудрості та досвіду, щоб захистити дитину від життєвих негараздів і допомогти їй навчитися долати їх. Саме тому дітям зазвичай дарують хрестики хресні.

Крім того, дитині можуть віддати свій особистий хрест батьки, віддаючи разом із ним батьківську любов і захист.

У колишні часи хрестики передавали у спадок, і один виріб міг пройти через кілька поколінь.

Мамі й татові

Серед народних прикмет немає повір’їв, що забороняють дарувати хрестик мамі чи татові. Навпаки, вважається, що хрест, отриманий у подарунок від близького родича, є:

  • побажанням добра, щастя і Божого благословення;
  • знаком того, що той, хто дарує, відчуває щирі та світлі почуття щодо людини.

Чоловікові

Подарувати хрестик чоловікові теж можна, оскільки таким чином дружина виявляє бажання подбати про свого чоловіка в ті моменти, коли її немає поруч. Можна піднести такий презент не тільки законному чоловікові, а й хлопцю, з яким зав’язуються любовні стосунки, але бувши впевненим, що почуття серйозні й довговічні.

Жінці

Чоловік може подарувати хрестик коханій людині – дружині або дівчині. Народні прикмети свідчать, що подібний подарунок тільки зміцнить стосунки та любов у парі. Даруючи презент, чоловік своїм вчинком підкреслює чистоту намірів, щире ставлення до дружини та бажання її захистити. Однак перед цим слід врахувати, що подарунок буде доречним, якщо у дружини немає хреста.

На які свята заведено дарувати хрестики

Натільний хрест – заповітна річ і значущий символ для кожної релігійної людини. Він підтримує власника у хвилини труднощів і є потужним оберегом. Просто так дарувати хрестик не варто. З огляду на те, що цей подарунок несе в собі сенс, потрібно дочекатися одного з таких днів:

  • під час хрещення;
  • у день ангела або іменин;
  • у релігійне свято.

Однак у деяких випадках можна піднести подарунок і у звичайний день. Церковнослужителі запевняють, що це не грішно.

Наприклад, повертаючись із подорожі святими місцями, можна привезти із собою хрест для близької людини – подарований із чистими намірами, він принесе тільки щастя і вбереже від бід.

Чи важливий матеріал виготовлення

Зважившись на такий значущий подарунок, багато людей замислюються про те, чи має значення, з чого зроблено хрест. Адже ці вироби виготовляють із різних матеріалів: золота, срібла, металу і дерева, і в кожного є свої шанувальники. На думку церкви, матеріал виготовлення не відіграє жодної ролі, і подарувати можна золотий хрестик, дерев’яний, срібний. Під час вибору виробу головне – чистота намірів і сердечний посил.

Важливо зазначити, що хрестики, придбані в ювелірних магазинах, вважаються звичайними прикрасами. Повну силу вони отримують тільки після освячення, тому слід попередити про це людину або самостійно зайти в храм.

Хрестик на день народження

Серед свят, у які дарування хрестика доречне, немає дня народження, бо в цій ситуації народні прикмети мають різне значення. Щоб зрозуміти, в яких випадках можна дарувати хрестик на день народження, а в яких не слід, потрібно детально вивчити це питання.

Чому не можна дарувати

Хрестики не можна підносити як подарунок на день народження, якщо:

  • іменинник не є родичем або близькою людиною;
  • у дарувальника та іменинника різне віросповідання;
  • у людини, яка святкує день народження, вже є особистий хрестик.

У жодному разі не можна дарувати натільний хрест із бажанням насолити комусь – це обернеться проти того, хто дарує. Народні прикмети також кажуть, що подібний подарунок може негативно позначитися на долі того, хто його прийняв.

Коли дозволяється

Можна дарувати хрест на день народження, бувши впевненим у двох речах:

  • в іменинника відсутній хрестик;
  • обидві сторони мають однакове віросповідання.

Якщо все гаразд, то піднести подарунок можуть близькі родичі, хресні або друга половинка. Потрібно пам’ятати, що вручати презент слід від чистого серця – він обов’язково принесе користь, проте завжди краще заздалегідь попередити про такий подарунок. У деяких релігійних людей він може викликати суперечливі емоції.

Чи можна дарувати свій хрестик

У питанні про те, чи припустимо дарувати свій натільний хрестик, народні прикмети й Церква сходяться в єдиній думці: такий подарунок неприпустимий. Це зумовлено тим, що для релігійної людини хрест є символом віри, чимось потаємним і значущим, і ставлення до нього має бути шанобливим і трепетним, що унеможливлює передання третій особі.

В окремих ситуаціях віддати свій хрестик іншій людині можна, наприклад, якщо виникло бажання підтримати близького родича, який потрапив у біду.

Однак перед цим слід порадитися зі священником, який підкаже правильне рішення.

Чи приймати такий подарунок

У багатьох людей виникає логічне запитання про те, що ж робити, якщо подібний подарунок вручають їм. У ситуації, якщо натільний хрест уже подарували, презент слід прийняти. Відмовлятися від підношення не можна, необхідно з теплом подякувати тому, хто подарував, особливо якщо це була близька людина: батьки, чоловік або дружина, брат або сестра. Не приймати презент можна тільки у двох випадках:

  • людина є прихильником іншої віри;
  • виріб занадто дорогий і зобов’язує до чогось.

В інших випадках, навіть якщо є сумніви щодо порядності та щирості дарувальника, подарунок все одно слід прийняти. Хрестик від хорошої людини можна одразу вдягнути й носити без жодних побоювань.

Якщо ж сумніви все ж таки є, то прикрасу приймають і ввічливо дякують, але не надягають. Перед тим як повісити виріб на шию, слід знищити негативну енергетику і тільки потім сміливо носити на тілі.

Як прибрати негативну енергетику

Отримавши в подарунок натільний хрест від людини, чиї наміри здаються кепськими й поганими, з метою безпеки потрібно ліквідувати негативну енергетику в такий спосіб:

  • Якщо прикрасу не було освячено, то виріб відносять до храму і просять батюшку освятити, після чого надягають. Боятися не варто – святе таїнство прибирає будь-який негатив і погані помисли. Навіть якщо знайомий навмисно хотів заподіяти зло, його задуми зазнають краху.
  • Якщо хрест освячений, його збризкують святою водою і після цього спокійно носять, нічого не боячись.

Іноді хрестик дарує людина, чиї погані помисли очевидні, а сама вона не є праведником. У цьому разі священнослужителі радять прийняти дар, а потім пожертвувати його в храм для заспокоєння душі.

Натільний хрестик – це символ перемоги Христа, до якого слід ставитися з вірою і трепетом, а не зі страхом. Священнослужителі кажуть, що не можна боятися подібних подарунків. Хрести можна сміливо дарувати близьким людям, це лише зміцнить зв’язок і поліпшить стосунки. Народні прикмети, навпаки, рекомендують утриматися від таких дарів, бо хрестик – річ потаємна і значуща. Кому більше довіряти в цьому питанні – особиста справа кожної людини.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета