Серед великого розмаїття предметів, які можна використовувати як подарунок, рукавички не втрачають своєї актуальності. Єдиною перешкодою масового застосування таких презентів стають народні прикмети.
Чи можна підносити в подарунок рукавички
Вибір презенту завжди залежить від смаку дарувальника і його уявлень про те, що можна використовувати для цієї мети. Одні вибирають красиві дрібнички або дорогі раритети. А інші намагаються вбити одразу двох зайців: приділити увагу і задовольнити практичні потреби.
Аксесуар, який є в гардеробі кожної людини, кілька століть тому був доступний тільки вищим верствам населення. Рукавички не просто захищали руки від холоду і бруду, а й підкреслювали витонченість аристократичного образу.
У той час, коли цей предмет одягу був доступний виключно царським особам і знатним вельможам, чоловіки дарували його дамам свого серця. Таке піднесення означало, що дарувальник закоханий і хоче привертати до себе увагу обраниці.
Якщо дама приймала рукавички, то вона тим самим давала знак, що залицяльник може розраховувати на її прихильність. Відмова від подарунка означала негативну відповідь. Але всі ці тонкощі давно канули в Лету. Від романтичної традиції не залишилося і сліду, а незамінному аксесуару надають більше практичного значення.
Хай там як, рукавички оточені безліччю забобонів:
- Не рекомендується дарувати рукавички друзям і близьким людям у свята або на дні народження. Така дія може спровокувати сварку або повний розрив стосунків.
- Аксесуар не можна приймати в дар напередодні далекої дороги або в день від’їзду. Невчасно піднесений презент спричинить невдачу в дорозі.
- Не можна дарувати рукавички, які вже були у вжитку. Навіть якщо їх одягали лише один раз, вони зберігають слід енергетики колишнього власника. Вважається, що такий подарунок призведе до захворювань, зокрема, до нервового розладу.
Оскільки в кожному правилі знайдуться винятки, і в народних прикметах є деякі нюанси.
Рукавички, подаровані закоханими людьми, символізують не тільки турботу про близьку людину, а й ніжні романтичні почуття до неї.
Чи припустимий презент чоловікові
Серед представників сильної статі часто зустрічаються люди, які схильні вірити народним повір’ям. Тому їм вкрай важливо знати, які забобони стосуються цього предмета:
- Чоловікові не слід приймати в дар рукавички від друзів або колег. Сам по собі предмет дарування не викликає негативу. Однак за існуючою прикметою він здатний засмутити дружні або партнерські стосунки.
- Не заведено приймати такий подарунок напередодні ділової угоди або відповідального відрядження. Результат подальших подій може бути негативним. Угода не буде укладена, а відрядження затягнеться на невизначений термін.
- Не можна приймати підношення від чоловіка, оскільки споконвіку цей предмет гардероба слугував символом висловлення претензій і з’ясування стосунків. Час дуелей давно минув, а прикмета жива й понині.
І тільки рукавички, пов’язані коханою жінкою або придбані нею, зігріватимуть чоловікові й руки, і душу.
Чому не можна дарувати рукавички жінці
Будь-якій жінці лестить чоловіча увага. Особливо якщо вона підкріплюється подарунками у вигляді милих дрібничок, ювелірних прикрас або стильних аксесуарів. Приємно отримати в подарунок річ, яка щодня нагадуватиме про дарувальника.
Але це тільки в тому разі, якщо людина, яка вручила презент, є близьким родичем: батьком, чоловіком або сином. В інших випадках дарувати рукавички жінці дозволяється нареченим або претендентам на її руку і серце. Такий подарунок від сторонньої людини має безглуздий вигляд і може викликати непотрібні запитання.
Як нівелювати значення прикмети
Стрімкий розвиток цивілізації мав би стати надійним бар’єром між людиною та забобонами. Однак незважаючи ні на що, народні повір’я продовжують жити й обростати новими подробицями.
Тому непогано було б знати, що слід робити, якщо хтось із близького оточення вирішив потішити колегу або друга “провокаційним” презентом. Відмова від подарунка може стати причиною зіпсованих стосунків. Якщо цієї події не можна уникнути, потрібно віддати дарувальнику символічну плату. Таким чином, презент можна буде вважати придбаною з нагоди річчю.
Світ так влаштований, що не існує людей, які однаково мислять або відчувають. Те, що добре для однієї людини, абсолютно неприйнятно для іншої. Точно так само справа йде і з прикметами. Якась частина людства сліпо вірить у забобони, а інша намагається всіляко їх спростовувати. Кожна людина сама вибирає, що для неї добре чи погано.