Коли людина долучається до православної церкви, то в процесі таїнства хрещення отримує власний натільний хрестик, який вважається символом перемоги Христа. Крім того, хрест – потужний оберіг, що захищає власника від нечистої сили, псування і поганого впливу. Протягом століть люди як вогню боялися поламання хрестика, адже вона обіцяла несприятливі наслідки. Ця подія оповита забобонами. Але віруюча людина повинна не тільки знати прикмети, якщо зламався хрестик, а й розібратися, до чого ця подія в релігійному плані.
До чого ламається хрестик
Натільний хрестик – не тільки символ християнства, а й найкращий захист від темних сил, негативу та іншої нечисті. З давніх часів носінню хреста на шиї приділяли особливе значення, а до самого виробу ставилися дбайливо й акуратно. Якщо хрестик ламався, губився або темнів, то це приводило людину в паніку, оскільки означало, що захисту згори більше немає.
Є й логічне пояснення такому страху. Хрестик коштував дорого, його придбання було серйозним ударом по бюджету звичайної людини. Зрозуміло, кожен православний побоювався втратити таку цінну, зокрема і в матеріальному плані, річ.
Народні прикмети вважають зламаний натільний хрест поганою ознакою, що віщує біди та нещастя.
Згідно з повір’ями, якщо зламався хрест, то це означає потужний вплив темних сил і вплив чорної магії, під напором якої оберіг не витримав і зламався.
На відміну від народних прикмет, церковнослужителі в поламанні натільного хрестика не бачать нічого поганого і радять не засмучуватися, якщо таке сталося. Згідно з їхньою думкою, людину оберігає ангел-охоронець, а не сам виріб, який з часом цілком може зіпсуватися, і нічого надприродного тут немає.
Трактування залежно від обставин
Звертаючись до мудрості народних прикмет у разі ламання православного символу, слід враховувати нюанси й обставини події:
- Якщо натільний хрестик спочатку потемнів, а потім зламався, то прикмети вказують на надлишок негативної енергії навколо людини. Можливо, атмосфера в будинку або на роботі надто напружена, у колі близьких приятелів завівся недоброзичливець, який бажає людині зла.
- Втрата хреста відразу після ламання означає, що власник заплутався і не знає, куди йти. Слід зупинитися й перепочити, обміркувати свої рішення та думки, а потім із новими силами рухатися далі.
- Коли натільний хрест ламається перед поїздкою, народні прикмети радять відмовитися від подорожі. Не виключено, що в дорозі може статися нещастя.
- Якщо ланцюжок раптово порвався, і хрестик упав із шиї, то повір’я попереджають про початок чорної смуги в житті. Слід морально підготуватися і зібратися з силами.
- Якщо хрестик, що падає, вислизнув із рук, то за повір’ями це означає наближення серйозної та небезпечної недуги.
Тлумачення прикмет з урахуванням матеріалу виготовлення
Якщо поламаним виявляється золотий або срібний хрестик, то це трактується як сильний енергетичний удар, що виходить від недоброзичливців. Можливо, на людину намагаються навести порчу. Особливо негативного значення прикмета набуває, якщо хрест на шиї раптом ламається навпіл. Однак сильно переживати не варто, оскільки злам оберега означає, що атаку було успішно відбито, і спроба заподіяти зло не увінчалася успіхом.
Прикмета вважається недійсною в таких випадках:
- Стала непридатною петелька, на яку хрест підвішують до ланцюжка. Це означає слабке кріплення, і містичні сили тут не грають ролі.
- Хрест зламався в дитини. Діти відрізняються активністю та енергійністю, тому часто ламають у процесі ігор прикраси та інші речі. Не варто сварити малюка – необхідно просто придбати новий символ віри й освятити його в церкві.
Що робити зі зламаним оберегом
Згідно з народними повір’ями, зламаний хрестик означає, що атака недоброзичливців не вдалася, проте зберігати в будинку зіпсований виріб не варто. Цієї ж думки дотримуються і церковнослужителі. З пошкодженою річчю слід розлучитися, проте викидати виріб не можна. Якщо хрест виготовлений із золота, можна віддати його в майстерню для ремонту, а потім заново освятити в церкві. Виріб, що не підлягає лагодженню, потрібно віднести до храму або закопати в землі, обравши тихе й малолюдне місце.
Якщо хрестик зламався в малюка, рекомендується придбати дитині новий і повісити як оберіг на ліжечко. Діти в процесі ігор часто бувають необережними, тому не виключено, що новий хрест спіткає доля попереднього.
Народні прикмети трактують зламання натільного хреста як попереджувальний знак вищих сил, які дають людині можливість підготуватися до прийдешніх неприємностей. Найчастіше зламаний хрестик означає енергетичні атаки недоброзичливців, тому слід подбати про свою безпеку, звернувши увагу на людей, які знаходяться поруч.