Чому не можна шити або зашивати одяг на собі: прикмети

Побутові

Споконвіку люди намагалися вберегти себе і своїх близьких від різного роду неприємностей, а допомагали їм у цьому народні прикмети. Одним із таких застережень є повір’я про те, що не можна зашивати на собі одяг, інакше бути біді.

Чому не можна шити на собі

З давніх часів голка є не лише інструментом для шиття, а й чаклунським атрибутом, який використовується в різних магічних ритуалах. Орудуючи ниткою, протягнутою через вушко голки, людина може “вишити” собі благополучне життя, обдуривши долю. Тому до голок раніше ставилися насторожено і свято дотримувалися прикмети про те, що не можна зашивати одяг на собі.

Логічне пояснення повір’я дуже просте: у процесі лагодження легко можна поранитися, ранка від голки може бути глибокою і завдасть багато дискомфорту.

Голка, як магічний інструмент

Чорні маги здавна використовували голки для здійснення обрядів, щоб відвадити від дому небажаних гостей, зробити приворот або навести порчу.

Послідовники культу Вуду у своїх ритуалах використовують голки як зброю, протикаючи ними ляльки, в яких зашито волосся або нігті жертви. З огляду на такі жахливі здібності голок, у недобрих руках вони можуть заподіяти максимум шкоди.

У чому небезпека

Старовинні народні повір’я, що забороняють зашивати речі на собі, ґрунтуються на багаторічних спостереженнях і є своєрідною підказкою для людей. Якщо знехтувати цією забороною, то наслідки можуть бути такими:

  • Людина може отримати глибоку ранку, необережно орудуючи голкою.
  • На кінчику інструмента можуть перебувати бактерії та віруси, які негайно атакують організм при пораненні.
  • Швейні голки – улюблений інструмент магів і чаклунів, за допомогою якого вони наводять порчу і біди.

З цих причин не рекомендується штопати одяг на собі.

Не ший на собі, пам’ять зашиєш

Прикмету “Не ший на собі – пам’ять зашиєш” часто чують люди, які поспіхом лагодять порвану річ або пришивають ґудзик, не знімаючи одягу. Зазвичай це відбувається поза стінами будинку, коли дрібне непорозуміння виявляється дорогою в гості чи на роботу.

Однак народні прикмети попереджають, що ті, хто ризикує зашивати одяг не знімаючи, можуть втратити пам’ять. У повір’я є й розумне пояснення: люди, які заздалегідь піклуються про свій зовнішній вигляд, набагато рідше потрапляють у неприємності. А ось неуважні особистості, які не перевіряють цілісність речей перед виходом, часто стають героями безглуздих ситуацій.

Як нейтралізувати дію прикмет

Щоб обійти негативні наслідки повір’я, можна вдатися до одного з двох способів:

  • Пришиваючи ґудзик, що відвалився, потрібно міцно затиснути зубами шматочок нитки в роті. Це допоможе уникнути втрати пам’яті, передбаченої в прикметах.
  • Штопати одяг рекомендується в тиші, щільно зімкнувши губи й трохи прикусивши кінчик язика. Так погану дію повір’їв буде нейтралізовано.

Реальна небезпека шиття на собі

Незалежно від передбачень народних прикмет, поводитися з голкою потрібно дуже обережно. Поспіх і неуважність можуть призвести до таких наслідків:

  • Уколовшись голкою, можна занести інфекцію в ранку, що завдасть серйозної шкоди здоров’ю.
  • Якщо поранення буде дуже глибоким, голка зачепить кровоносну судину і викличе кровотечу.
  • Необережний рух може призвести до поламання голки. Якщо частина голки залишиться всередині, то разом із кров’яним потоком може дістатися серця, що в підсумку може спричинити загибель людини.

Якщо під час лагодження одягу стався один із цих випадків, слід негайно звернутися до лікаря. Сучасна медицина здатна надати швидку допомогу і не допустити сумних наслідків.

Народні прикмети, що забороняють зашивати одяг на собі, спрямовані на те, щоб уберегти людей від неприємностей і хвороб. У стародавні часи знання лікарів були далекі від ідеалу, як і чистота інструментів, тому від простого уколу можна було з легкістю заразитися і померти. Беручи до рук нитку з голкою, слід дотримуватися обережності й уважності, працюючи тільки в спокійній і зручній обстановці. Навіть скептикам краще не шити на собі, щоб не поранитися.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета