Традиція обмінюватися на весіллі обручками з’явилася давно. Вона символізує, що створений союз міцний і непорушний. Іноді одружені люди відмовляються носити головний символ сімейного життя, не усвідомлюючи, що знімати обручку – погана прикмета. Варто розібратися, що загрожує закоханим у разі відмови від носіння прикраси та коли все-таки можна обійтися без неї.
Чому після весілля забороняється знімати обручку
Прикмети однозначно стверджують, що після весілля знімати потужний сімейний оберіг не можна. Обумовлено це такими причинами:
- З давніх-давен коло вважалося талісманом, що захищає від негативної енергії. Якщо людина знімає каблучку, то залишає свою душу і тіло без захисту.
- Існує повір’я, що навіть якщо тільки на ніч зняти цю прикрасу, у сім’ї почнуться розбіжності, один із подружжя може захворіти.
- Якщо не носити обручку, вона втрачає свої магічні властивості. Союз двох сердець позбавляється захисту.
- Втратити зняту прикрасу – повністю зруйнувати шлюб.
Є й цілком логічне пояснення цієї заборони. Якщо один із подружжя знімає прикрасу, то таким чином вказує на те, що перебуває в пошуках супутника життя. Саме так відсутність на пальці обручки сприйматимуть оточуючі. Крім того, такі дії викличуть образу в партнера. Природно, що це негативно позначиться на сімейних стосунках.
Коли зняття обручки допускається
Якщо дружина або чоловік не носить обручку, це не завжди призводить до погіршення сімейних стосунків. У певних ситуаціях зняття весільної прикраси допускається:
- Вагітність. У період виношування плоду в жіночому організмі відбуваються численні зміни. Нерідко відзначається сильна набряклість, тому цілком нормальною буде тимчасова відмова від носіння прикраси.
- Прийняття ванни й нанесення на руки крему. Золото здатне вступити в реакцію з хімічними речовинами, що входять до складу косметичних засобів, і водою. Крім того, після зволоження шкірного покриву каблучка може зіслизнути та загубитися.
- Ручна праця. Наприклад, автомеханік або кондитер на роботі змушений знімати каблучку. З прикрасою він не зможе повноцінно здійснювати трудову діяльність.
Чи можна знімати каблучку для заручин
Знімати каблучку для заручин не можна до проведення весільної церемонії. Вона символізує міцність стосунків і щирість почуттів. Щоправда, якщо заручини відбулися таємно, дівчина може носити цю прикрасу не на пальці, а на ланцюжку, як кулон. При цьому традиція не порушується, адже каблучка все-таки є. Просто оточуючі не знають, що дівчина вже заручена.
Останнім часом цей варіант носіння прикраси набуває все більшої популярності. Вважається, що так вона знаходиться ближче до серця.
Чому подружжя відмовляється носити аксесуар
Щоб отримати відповідь на це запитання, було проведено не одне соціологічне опитування. Чоловіки та жінки, які перебувають у шлюбі, говорили про причини відсутності на їхньому пальці каблучки.
Представниці прекрасної статі пояснювали це так:
- прикраса просто не подобається;
- викликає дискомфорт на роботі, наприклад, вона заважає кухарям, масажистам;
- було знято, щоб вимити посуд, випрати речі, а після цього надіти її жінка забула;
- збільшення або зниження маси тіла: прикраса стала малою або злітає з пальця;
- не поєднується з обраним вбранням;
- страх втрати дорогої прикраси.
У чоловіків причин відсутності весільного аксесуара виявилося істотно менше:
- не люблять прикраси як такі;
- не дозволяє професійна діяльність;
- каблучку загублено.
Чому священники не носять обручок
Той факт, що церковнослужителі не носять обручок, відомий далеко не всім. Причому це зовсім не означає, що вони не відчувають світлих, щирих почуттів до свого подружжя. У сім’ях священників, як правило, місця розбрату і сваркам не знаходиться. Діти у них народжуються в любові, та й про зради мови бути не може. Однак каблучки вони знімають буквально відразу після укладення шлюбу.
Причин тому кілька:
- Священнослужитель не належить тільки сім’ї. У його душі знаходиться місце для всіх. При цьому він не дозволяє собі вести вільний спосіб життя, користуючись становищем. Йдеться про піднесене. Священник не може пов’язувати себе духовними путами тільки з дружиною. Він повинен допомагати та відчувати любов до всіх людей.
- Це своєрідне нагадування про те, що батюшка зобов’язаний оберігати свою парафію, а не виключно сім’ю.
- Є й практичний бік. Обручка заважає під час проведення обрядів, наприклад, під час таїнства хрещення і звершення літургії.
Носити обручку чи ні – рішення суто особисте. Щоправда, за прикметами знімати її категорично заборонено. З раціональної точки зору нічого поганого в цьому немає. Головне, щоб обоє сприймали зняття аксесуара нормальним явищем. Розлади в сім’ї виникають не тому, що в когось на пальці немає прикраси. Цьому є цілком зрозумілі причини, а золота каблучка тут не винна.