До вибору подарунка завжди слід підходити з обережністю. Краще спочатку вивчити прикмети та забобони, що стосуються того, що ви збираєтеся презентувати. Навіть нешкідливий і корисний предмет – домашні капці, має дуже погану репутацію. Ці вироби належать до розряду речей, що приносять нещастя.
Чи дозволяється дарувати капці
Під час вибору презенту (особливо чоловікові) багато хто керується принципом “щоб знадобився”. Перш ніж купувати практичну річ, краще звіритися з прикметами, інакше можна опинитися в незручному становищі і засмутити винуватця торжества. До числа речей, які не дарують, а купують самостійно, належать домашні капці.
Народні повір’я не радять дарувати капці, до того ж підносити їх у подарунок не рекомендується нікому. Застереження про те, чому не можна дарувати такий предмет гардероба, виникло давно. Вважається, що це дуже погана прикмета. Вона пов’язана з похоронними ритуалами.
З давніх-давен людей ховали у взутті, і найчастіше – у капцях. Відпустити померлого в інший світ босоніж означало неповагу до його персони. Традиція класти покійного в труну в капцях пояснюється по-різному.
Тапки м’які, а небіжчика чекає важкий шлях. Згідно із забобонами, якщо йому буде незручно, то він почне з’являтися уві сні до живих родичів і турбувати їх скаргами.
Не можна одягати покійного у взуття на підборах і без задників, тому що під час ходьби воно створює шум. Новоприбулий може розбудити інших мерців. Капці не забезпечені шнурівкою, а зав’язувати вузли на будь-якому елементі вбрання покійного вкрай небажано (“зав’яжеш душу”). Останнім притулком померлого стає могила, тому домашнє взуття якраз до місця.
З дитинства кожному знайомий вислів “у труні в білих капцях”. Навіть якщо подарувати капці іншого кольору, забобонна людина сприйме це як двозначний натяк і побажання близької смерті. У неї може виникнути підозра, що подібним “сюрпризом” ви хочете наблизити чорну дату смерті. Якщо після такого подарунка людина захворіє, то дарувальник стане її найлютішим ворогом.
Кому не можна презентувати капці
У народі вважають, що таку річ узагалі не варто підносити родичам або стороннім дорослим людям. Головна причина – це нагадування про смерть. Є й інші пояснення прикмети, чому не можна дарувати капці, але всі вони мають негативний сенс.
Чому не дарують капці:
- Літньому – це нагадає йому, що найкращі роки залишилися позаду, життя йде на спад. Такий подарунок послужить натяком, що пора на спокій.
- Молодому – до можливого нещасного випадку, хвороби або травми, які змусять його сидіти вдома.
- Другу, коханому або коханій – до розлуки. Подібний презент спровокує серйозну сварку, яка поставить крапку в стосунках.
- Супутнику життя – до довгого шляху, розставання. Капці символізують дорогу. У такому подарунку зашифровано послання, що дарувальник хоче випровадити свого чоловіка за двері та викреслити його з життя.
У молодіжному середовищі набуло поширення нове тлумачення прикмети про подаровані капці. Вважається, що робити це можна, але тільки після того, як почнете жити з обранцем під одним дахом. Це дуже особиста річ. Якщо в оселі “оселяться” капці, то ви обов’язково одружитеся.
Якщо такий презент отримає людина забобонна, подаровані капці введуть її в депресію. Вона постійно чекатиме від них каверзи та всі неприємності приписуватиме саме “нехорошому” предмету, що з’явився в домі.
Чи можна піднести в дар чоловікові або дружині
Тапки – річ корисна і відносно недорога. Такий подарунок можна зробити чоловікові. Його оцінить будь-який представник сильної статі зі здоровим почуттям гумору. “Кімнатні туфлі” не викличуть жодних страшних асоціацій, якщо не брати на ринку першу-ліпшу пару, а підійти до їхнього вибору творчо.
Які капці можна подарувати чоловікові:
- Чоловікові вручіть капці на 23 лютого, річницю спільного життя або інше свято. Для такого випадку підійде пара домашнього взуття з прикольною вишивкою: “я в домі господар”, “гордість всієї сім’ї”, “цар”, “господар-барин”, “коханий чоловік”, “мужик у домі”.
- Хлопцеві на День захисника Вітчизни подаруйте зручні кумедні капці з написом: “коханий”, “найкращий з найкращих №1”, “мачо”, “100 % мужик”.
- Дідусеві сподобаються м’які капці, на яких вишито корону і напис: “улюблений дідусь”, “гордість сім’ї”, “родоначальник”.
- Татові виберіть зручні капці з відповідним написом: “тато вирішує все”, “super тато”.
- Другу-бізнесмену припадуть до душі шльопанці, прикрашені написом: “життя вдалося”, “Boss”, “на шляху до успіху”, “круті капці”, “реальний пацан”, “притягують гроші”. Йому приємно буде отримати подарунок зі змістом. Але вироби мають бути якісними і “статусними” – з м’якої натуральної шкіри.
- Любителю футболу подаруйте фірмові капці з символікою команди, фанатом якої він є.
У поєднанні з капцями відмінно виглядає махровий халат. Такий набір має солідний вигляд і сподобається кожному чоловікові незалежно від його віку.
Дружині або подрузі дарувати капці можна тільки в тому разі, якщо вона не надто цікавиться прикметами і цінує гумор. Коли чоловік робить жінці (навіть немолодій) подібний подарунок, він має обрати щось особливе.
Які капці можна піднести жінці:
- гламурні – зі стразами, натуральним хутром, на платформі;
- дорогі – зі шкіри;
- м’які – у формі смішної мордочки;
- яскраві – з прикольними написами.
Вдалий вибір для дівчини:
- “всі чоловіки біля моїх ніг”;
- “найкрасивіші ніжки”;
- “кохана”;
- “стильна штучка”.
Для дружини можна придбати капці з малюнком і словами:
- “дружина царя”;
- “найкрасивіша”;
- “ноги в капці – щастя в дім”;
- “господиня”;
- “кохана дружина”;
- “домашні лабутени”.
Бабусі підійдуть “кімнатні туфлі” з орнаментом і вишивкою: “бабуся завжди права”, “найкраща бабуся”.
Щоб подарунок справив приємніше враження, додайте до нього розкішний домашній халат оригінального забарвлення.
Чому не можна дарувати капці на день народження
Це надто особисте свято, винуватець торжества очікує особливих подарунків. Капці – буденна і недорога річ (якщо це не виріб від-кутюр). Вони мають нудний вигляд і не годяться для презенту з нагоди такої радісної події.
Кожен день народження додає рік до прожитого віку. Отримавши в подарунок капці, забобонна людина згадає про “нехорошу” прикмету і побачить у них прихований негативний підтекст. Краще відмовитися від ідеї підносити такі речі навіть кровним і найближчим родичам.
Єдиний виняток – капці, зв’язані або пошиті власними руками. Вироби хенд-мейд несуть позитивний енергетичний заряд і зазвичай викликають захват у батьків, бабусь і дідусів. Родичі оцінять старання дітей або онуків і з задоволенням приймуть у дар домашнє взуття ручної роботи.
З якого приводу дарують
За правилами етикету тапки дозволяється піднести в подарунок тільки близьким людям, родичам або хорошим друзям. Навіть якщо ви не вірите в прикмети, непристойно робити такий “інтимний” презент колезі, шефу або людині, з якою ви ледь знайомі.
У нашій країні не дарують капці молодятам, імениннику, ювіляру. У кімнатних капцях немає нічого романтичного, це не підходящий варіант і для 8 Березня. Наречений не повинен дарувати їх нареченій, а нареченій не варто “радувати” капцями майбутнього чоловіка. А ось у Китаї та Тунісі обов’язково обдаровують наречену цим атрибутом на знак того, що у неї з’являється новий дім.
Є всього кілька приводів, коли дозволено дарувати капці:
- Якщо вони привезені як сувенір з подорожі і виконані в національному колориті.
- На новосілля сімейному подружжю. Щоб у домі панував порядок і затишок, чоловікові й дружині піднесіть капці, виконані в однаковій колірній гамі.
- Молодому подружжю, яке вселяється в нову квартиру, зробіть подарунок із натяком – пару крихітних в’язаних пінеток.
- Людям старшого віку (якщо вони не бояться прикмет) – на Різдво, інше “спільне” або релігійне свято. Для літніх краще вибрати вироби із закритим носком і п’ятою, яка надійно фіксує стопи і знижує небезпеку отримання травми.
Європейцям і жителям США незнайома ця зловісна прикмета, тому капці у них – найпопулярніший подарунок на Різдво і Новий рік. Поступово ця мода перекочовує і до нас. Як новорічний презент (особливо для молодої людини) можна використовувати моделі кімнатного взуття, виконані у вигляді символу прийдешнього року.
Які капці можна дарувати близьким
Хоча дарувати капці – кепська прикмета, якщо дотриматися певних умов, то можна порадувати близьких і таким презентом. Головне правило – “кімнатні туфлі” не мають бути білими та мати класичну “бабусину” форму. Небезпечна прикмета стосується тільки цих фасонів. Вона не поширюється на інші моделі.
Повір’я дозволяють дарувати капці:
- пляжні;
- банні;
- комфортні та модні домашні уггі;
- кімнатні чобітки;
- м’які 3D моделі – у вигляді кумедних звіряток, мультяшних персонажів, повстяних машинок;
- ручної роботи та оригінального дизайну;
- прикрашені смішними написами, яскравими стрічками, намистинами, аплікацією;
- сувенірні – для оформлення інтер’єру;
- дерев’яні сабо;
- в’єтнамки – тапочки “фліп-флопи”;
- шльопанці з відкритим носком.
До розряду “безпечних” потрапляють будь-які моделі, які кольором або фасоном не нагадують похоронне взуття.
Як правильно презентувати домашні капці
Якщо вирішили “ощасливити” близьку людину домашнім “одягом для ніг”, то вручайте подарунок правильно, щоб не виникло жодних асоціацій зі страшною прикметою.
Повір’я не спрацює, якщо робити це таким чином:
- Супроводьте подарунок щирими побажаннями добра, щастя, любові, достатку, затишку в домі.
- Підносьте капці строкатих життєрадісних забарвлень (не даруйте білі, сірі, чорні, коричневі моделі).
- Запропонуйте їх викупити. Візьміть за них мізерну плату – рівно 3 копійки. Подарунок втратить двозначність і не заподіє жодної шкоди.
- Під час вручення презенту скажіть вголос або про себе заклинання: “Тапки дарую, зла не тримаю, сварки не шукаю. Подарунок бери, на щастя носи”.
- Якщо дуже хочете подарувати капці бабусі, дідусеві або комусь із літніх батьків, то не вручайте їх урочисто, а “забудьте” в будинку. Потім придумайте якусь підходящу версію: “не підійшли за розміром”, “переночували в домі – отже, ваші”, “носіть, а я куплю собі такі самі, щоб почуватися як удома”. Вийде, що їх не подарували, а просто залишили, що убезпечить прикмету.
Народні повір’я дають спеціальні рекомендації й тим, хто отримав у подарунок домашнє взуття. Щоб не сталося біди, потрібно виконати такі дії:
- розчинити у воді дрібку солі й випрати в ній подарований виріб;
- запалити вдома церковну свічку і потримати капці над полум’ям, але не підносити надто близько, щоб не підпалити взуття і не обпектися;
- окропити подарунок водою, освяченою в церкві;
- окурити презент димом ароматичної палички.
Якщо відчуваєте тривогу з приводу подарованих капців, не носіть їх, а залиште для гостей.
Кімнатні капці – річ незамінна в домашньому побуті, але не надто підходяща для подарунка. Навряд чи хтось оцінить такий “сюрприз”. Подібний презент доречний тільки на новосілля, але тоді доведеться купувати дві пари – для обох з подружжя. Якщо вірите, що капці здатні спровокувати розлуку або наблизити час смерті, то в жодному разі їх не даруйте.