Народні прикмети про сіль на столі, чи можна викидати

Побутові

Старовинні повір’я, пов’язані з сіллю, мають багатовікову історію. Цей дорогий у давнину продукт високо цінувався не тільки в кулінарії – вважалося, що в домівках без солі ніколи не буде достатку. У любовних і магічних обрядах крупиці приправи використовували для усунення зла і негативу, захисту від атак недоброзичливців. Багато прикмет про сіль актуальні й донині, адже вони допомагають уникнути труднощів і зазирнути в майбутнє.

Чому сіль асоціюється зі сварками

Для наших предків сіль мала особливе значення. Згідно з давніми забобонами, цей продукт приносив користь і на кухні, і в побуті. Здавна на Русі існував старовинний звичай – зустрічати гостей хлібом та сіллю. Разом вони втілювали добробут і привітність, а сіль ще й оберігала дім від зла. Пригощаючи гостей, господарі демонстрували своє доброзичливе і довірливе ставлення.

У давнину сіль була дорогим продуктом, тому не кожен міг дозволити собі мати повну сільничку. Цьому посприяли нелегкі умови видобутку – першу сіль отримали з морської води, а до цього їжу приправляли золою спалених трав. Не дивно, що великі скандали відбувалися в домі, якщо господиня розсипала такий цінний продукт, тож просипана приправа стала асоціюватися зі сварками.

Особлива сила четвергової солі

Сіль здавна вважалася не тільки приправою, а й активно застосовувалася як магічний елемент в обрядах. Особливою силою володіла четвергова сіль, розпечена в четвер і освячена на Великдень у церкві. Згідно з давніми забобонами, дім, у якому є подібний талісман, надійно захищений від нечисті та чорної магії.

Крім того, солоний оберіг використовували з такою метою:

  • Якщо людина впевнена, що на неї наведено порчу, потрібно покласти кілька крупинок собі в їжу.
  • За допомогою четвергового продукту проводять ритуали, спрямовані на залучення грошей. Для цього пару кристалів кладуть у гаманець.
  • Поліпшити атмосферу в будинку допоможе чайна ложка солі, акуратно розташована під кожним кутом житла. Через тиждень продукт змітають у совок і викидають далеко від будинку.

Повір’я та прикмети про сіль

Протягом тривалого часу люди використовували сіль у чаклунстві та готуванні, а також накопичували народні прикмети про неї. Дотримання цих забобонів допомагало уникнути конфліктів, поліпшити стосунки між домочадцями та навіть зазирнути в майбутнє.

Як правильно зберігати

Згідно з давніми забобонами, сіль, як і вода, здатна поглинати енергію. Щоб уберегти цінний продукт від негативу і продовжити термін придатності, господині дотримувалися рекомендацій про правильне зберігання приправи.

Наші пращури тримали продукт у посуді з кришкою, щоб захистити від частинок пилу, бруду і негативної енергетики. Для більшої безпеки посуд вибирають непрозорий і розміщують якомога далі від джерел вологи.

Прикмета про покупку

Стародавні прикмети надають величезного значення не тільки поводженню з сіллю, та її купівлі. Забобонні люди намагаються уникати придбання приправи в понеділок або суботу – за повір’ями, покупка буде невдалою.

Не рекомендується йти за приправою 13 числа – ця дата вважається несприятливою для багатьох справ.

Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно вибрати інший час. Крім того, не можна довіряти придбання іншим людям.

Пересолити або недосолити їжу

Більшість кухонних повір’їв пов’язані з любовною темою. Однією з найвідоміших вважається прикмета про пересолену їжу. Якщо таке сталося, значить, людина, яка солила страву, закохалася. Повір’я навіть має обґрунтування: продукт вбирає енергію та інформацію. Їжа пересолена подібно до того, як душа того, хто готує, наповнена любов’ю.

Якщо частування недосолене, то за повір’ями кухар не любить нікого, крім себе. Також недосолена їжа вказує на жадібність власників – у будинку гостям явно не раді. Про це говорить приказка: “Пішов не солоно хлібавши”.

Просипати

У давнину білі кристалики були дорогим продуктом, довгий час навіть виконувала роль валюти. Розсипати її означало викинути гроші на вітер. Випадкова ситуація викликала гнів, навмисне кидання провокувало скандал. Тому просипати продукт вважалося поганою прикметою.

Щоб нейтралізувати погану прикмету, потрібно кинути дрібку приправи через ліве плече. Це допомагало позбутися нечисті й уберегтися від скандалів.

Чому соляний борг не повертають

Згідно з давнім забобоном, віддана з дому щіпка солі може “образитися” на марнотратного господаря, тому продукт позичають вельми неохоче. Якщо відмовити сусідові в проханні ніяк не можна, потрібно дотриматися кількох рекомендацій:

  • Не подавати сільничку в руки. Слід поставити її на стіл або поріг, щоб сусід міг самостійно підняти сільничку.
  • Після того як людина піде, необхідно прочитати заклинання: “Те, що віддаю, назад не беру. Моє – мені залишається, твоє – із собою забирай. Амінь”.
  • Сусіду слід повідомити, що повертати борг не варто. Це зумовлено тим, що разом із крупинками солі людина може передати негативну енергію.

Зберігати та передавати за столом

Нині сіль доступна кожній людині, проте в серцях людей ще живий спогад про те, коли вона цінувалася на вагу золота. Трепетне ставлення до продукту відображено в народних повір’ях:

  • Зберігати приправу за прикметами потрібно в посудині з дерева з кришечкою, яка вбереже продукт від бруду і поганої енергії.
  • Щоб задобрити домовика, на ніч господареві будинку залишали шматочок хліба і дрібку солі на блюдці. За повір’ями, це допоможе залучити достаток і добробут.
  • У давнину накривати на стіл починали, ставлячи в центр повну сільничку. Це демонструвало привітність і багатство.

Передавати сільничку з рук у руки прикметами забороняється з побоювання розсипати продукт. Слід поставити перед тим, хто просить, щоб людина сама взяла приправу.

У давнину існував особливий звичай: у ніч на Івана Купала на віконці залишали склянку з водою і повну сільничку. Згідно із забобонами, до ранку обидва продукти вберуть у себе всю негативну енергетику будинку. На світанку їх викидали, щоб очистити приміщення.

Воду вихлюпують під деревце, що росте на самоті. Кристалики солі потрібно закопати поблизу. Якщо очищення потрібне негайно, можна провести ритуал у будь-який день.

Чи можна викидати

Народні прикмети попереджають про те, що солі властиво поглинати людську енергію, тому продукт вимагає дбайливого ставлення. У багатьох людей виникає закономірне питання про те, чи можна викидати приправу, що стала непридатною.

Згідно зі старовинними повір’ями, викинуті сольові кристали можуть “мстити”, тому забороняється викидати продукт. В іншому разі на людину чекають неприємності та життєві складнощі.

Якщо продукт більше не можна використовувати, то оптимальним рішенням буде викинути його в унітаз, змивши струменем води.

Жителі приватних будинків можуть розчинити сіль у рідині та вилити розчин під дерево.

Інші прикмети, пов’язані з сіллю

Старовинні забобони зачіпають не тільки побутові теми, а й любовні. У давнину продукт використовували дівчата для приворотів, читаючи особливі замовляння. Аналогічно робили й заміжні пані: якщо уваги від чоловіка не вистачало, то жінки застосовували заговорену сіль, додаючи її в їжу чоловікові.

Приправу використовували й для поліпшення стосунків у родині. Для цього продукт розсипали на віконцях на ніч. З першими променями сонця все змітали новим віником у відерце з водою, а потім виливали на перехресті.

Сіль – продукт, що має потужну енергетику. Не потрібно боятися старовинних забобонів, адже прикмети про сіль є лише застереженням. За правильного поводження вона може послужити на благо, поліпшивши атмосферу в будинку й очистивши житло від негативної енергії. Не варто хвилюватися, навіть якщо розсипалася вся пачка. Зараз продукт можна недорого купити в будь-якому продуктовому магазині, а отже, і сварок через нього не виникне.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета