Пролити воду на підлогу, на себе, на стіл – прикмети

Побутові

Стихія води завжди привертала увагу таємничістю і мінливістю, а тому з нею пов’язані численні прикмети. Народні повір’я можуть мати різне трактування, проте навіть у найскладнішій ситуації проблем можна уникнути, сприймаючи забобон, як знак попередження.

Прикмети, пов’язані з водою

Такі народні прикмети беруть свій початок із давніх часів. Воду обожнювали, оскільки без неї неможливе було існування всього живого. З цією стихією пов’язано безліч повір’їв, переважно позитивного характеру.

Біоенергетики вважають, що прикмети про воду мають під собою цілком розумне підґрунтя, адже ця субстанція має пам’ять і здатність накопичувати енергетику. На деякі забобони варто звернути увагу, щоб уберегтися від неприємностей.

Вважається, що, перебуваючи біля води, не можна говорити нічого поганого, бажати іншим зла, оскільки весь вимовлений негатив обернеться проти самої людини.

Наші предки вірили, що можна позбутися хвороб і привернути удачу, якщо скупатися в річці, течія якої спрямована із заходу на схід.

Поточна вода має здатність забирати із собою все погане. Тому проблеми та нещастя, про які людина розповість, стоячи на березі річки, незабаром покинуть її.

До чого за повір’ями розлити воду

Забобони про воду сягають корінням у ті давні часи, коли чиста, придатна для пиття рідина була великою цінністю. Тому вважається, що випадково розлити воду – поганий знак, що віщує отримання поганих новин:

  • можна не чекати успіху в професійній діяльності;
  • висока ймовірність грошових збитків і конфліктів на роботі;
  • людині, яка пролила воду, варто очікувати сварок із домочадцями.

Рекомендується заздалегідь набратися терпіння, виявити повагу до опонента і не заперечувати своєї провини. Діючи таким чином, можна уникнути несприятливого результату подій, обмежившись невеликою сваркою з другою половинкою або дрібною доганою на роботі.

Значення з урахуванням деталей

Щоб правильно витлумачити прикмети про розлиту воду, необхідно враховувати низку обставин. Значення має і статева приналежність людини, і час події, й інші дрібні деталі.

Наприклад, якщо вода розлилася вночі, то це несприятливий знак, що передвіщає швидкі хвороби та серйозні випробування.

Існують й інші повір’я:

  • Розлити воду, переливаючи її з однієї місткості в іншу, – до швидких кардинальних змін у житті.
  • Для жінок – до подружніх сварок.
  • Якщо пролита вода була джерельною або освяченою, а представниця прекрасної статі – незаміжньою, то на самоті їй доведеться провести ще довгий час.
  • Для жінки, яка очікує появи на світ малюка, прикмета може віщувати важкі пологи.

Особливе ставлення в народі до рідини, освяченої в храмі. Якщо трапилося пролити таку воду, то необхідно вирушити до церкви й замолити свою провину біля ікон. В іншому разі великі шанси накликати проблеми зі здоров’ям.

На себе

Облитися водою – хороший знак, що віщує швидке отримання добрих звісток. Якщо ж людина вилила на себе окріп і при цьому їй вдалося не обпектися, то на неї чекає удача як у діловій сфері, так і в особистих стосунках. А ось за наявності опіків людині варто очікувати не тільки тривалого лікування, а й фінансових збитків.

Для молоденьких дівчат пролити воду на себе – погана ознака. Ця прикмета обіцяє панночці чоловіка, який зловживає спиртними напоями. Забобонні люди вважають, що повір’я точно спрацює, якщо вода часто проливається на одяг юної особи під час прання або вмивання.

На стіл

Для правильного тлумачення прикмети необхідно брати до уваги всі супутні обставини:

  • Якщо під час приймання їжі перевертається склянка, і рідина проливається, зокрема на їжу, це до холодів і поганої погоди.
  • Розлити на стіл воду – до дощів і негоди. Утім, прикмета може означати не тільки погодні катаклізми. Вважається, що якщо подібне станеться з юною дівчиною або незаміжньою дамою, то незабаром вона зв’яже себе подружніми узами.
  • Проливати воду уві сні – до порожніх розмов, які не несуть ніякої користі. Якщо під час події намокає одяг або меблі, сплячому варто остерігатися проблем, пов’язаних з чутками й плітками.
  • Розлити воду під час купання новонародженого – змити власне щастя. Використану рідину рекомендується виливати не раніше, ніж за добу, в післяобідній час.
  • Якщо людина проливає питну воду, поперхнувшись нею, то варто приготуватися до зустрічі швидких гостей.

На підлогу

Перекинута за поріг будинку посудина з рідиною, згідно з давніми повір’ями, вберігає господарів від псування, негативної енергетики, лихого ока.

З гарячою водою пов’язана цікава весільна прикмета.

Якщо в будинку, де закохані молоді люди отримували батьківське благословення, проллється окріп, то необхідно грати весілля якомога швидше.

Сучасні езотерики трактують цю прикмету дещо інакше – у найближчому майбутньому в сім’ї варто очікувати ще одного одруження.

Дуже добрим знаком вважається пролити воду на підлогу перед далекою подорожжю, важливою поїздкою або зустріччю. Передбачається, що це віщує людині удачу й успіх у справах.

Згідно з давньою легендою, відправляючи мандрівника в дорогу, слід було полити водою землю біля порога його будинку. А ось мити підлогу або проливати рідину після від’їзду людини – прикмета погана, оскільки такими діями можна “змити” шанси людини, яка залишила житло, на благополучне повернення.

Дбайливого ставлення вимагає і джерельна вода. Вважається, що необережне поводження з нею тягне за собою збитки й розбіжності між членами сім’ї.

Пролити воду – прикмета, що попереджає про неприємності, пов’язані з погодою, роботою та особистим життям. Людині, яка отримала такий знак, слід проявити увагу й обережність, щоб уникнути можливих проблем.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета