Століття тому на Русі головною їжею в селян були хліб і молоко. Втратити один із цих продуктів, незалежно від причини, означало приректи сім’ю на голод. Не дивно, що наші пращури виробили безліч прикмет, пов’язаних із молоком, що проливається. Більшість з них трактувалася негативно, а деякі повір’я вважаються чинними й зараз.
До чого за прикметами розлити молоко
У всі часи доїнням корів і приготуванням їжі, зокрема з використанням кисломолочних продуктів, займалися здебільшого жінки. Тому й більшість прикмет про пролите молоко пов’язують із господинею будинку. Але прикра помилка може статися і з чоловіком, відповідно, повір’я діють і на представників сильної статі.
Негативні прикмети
У народі досі з побоюванням ставляться до випадково пролитого молока. Вважається, що воно обіцяє таке:
- Той, хто розливає білий напій у власному помешканні, має приготуватися до побутових неприємностей, пов’язаних із водою. Будинок людини може постраждати через повінь, дощі, прорив водопровідної або каналізаційної труби. У сучасних умовах ця прикмета працює, навіть якщо господар житла не проливає молочний напій сам, а виявляє, що він випадково витік у холодильнику з бракованого пакування.
- За прикметою, пролити молоко на дев’яту місячну добу – поганий знак, який свідчить про те, що людина живе неправильно. Їй необхідно переглянути життєві погляди, інакше незабаром на неї може чекати велика біда.
- У селах досі шанобливо ставляться до старовинних повір’їв. Люди, які тримають корів, переконані: якщо під час доїння ненавмисно перевернути місткість із молоком і переступити через утворену білу калюжу, то наступного разу корова доїтиметься набагато гірше. Власнику тварини це загрожуватиме не тільки втратою надоїв, а й загальним погіршенням добробуту, пов’язаного з домашнім господарством, а також різними клопотами.
Для перевірки енергетичної атмосфери всередині житла езотерики нерідко радять господарям будинку залишати в кухні на ніч миску з молочком. Якщо посуд до ранку виявляється порожнім, значить, домовик задоволений господарями, і нічого змінювати у своєму способі життя не потрібно.
Якщо миска виявляється перевернутою, а молоко – вилитим на підлогу, значить, в оселі складається нехороша атмосфера. Господарям потрібно “почистити” оселю за допомогою магічних ритуалів, помиритися між собою і надалі уникати неправильних думок і сімейних конфліктів.
Хороші прикмети
Не всі повір’я про пролитий напій, отриманий від корів або кіз, мають негативний характер. Деякі обіцяють удачу:
- Для юної панянки випадково облитися молоком – украй сприятливий знак. Дівчина дуже довго залишатиметься молодою, жіночною і красивою. Увага чоловічої статі буде забезпечена на багато років вперед.
- Якщо людина ненароком розіллє молочний напій і побачить, як у калюжці, що утворилася, починають формуватися бульбашки, то їй можна тільки позаздрити. Такого щасливчика незабаром чекатиме прибуток у вигляді премії від начальства, лотерейного виграшу або спадщини.
- Згідно з прикметою, розлити молоко 7 лютого (на Григорів день) – до грандіозної події, яка принесе винуватцеві події багато позитивних емоцій.
Тлумачення залежно від обставин
Наші предки знали, що трактування прикмет про молочні напої, які розлилися, залежить від того, куди або на що вони проливаються.
На порозі
Повір’я говорить: якщо молоко розлилося на порозі житла, значить, його мешканців удача буде супроводжувати у всіх починаннях протягом довгого часу. Особливе везіння на найближчий рік чекає на того, хто припустився помилки в один із травневих днів.
На стіл
Господині житла, яка пролила молоко на стіл, варто насторожитися. Не виключено, що незабаром до неї завітають гості, проте наміри несподіваних візитерів будуть поганими. Тому жінці краще пошукати причину не пустити непроханих гостей на поріг, щоб у домі не почалися конфлікти з рідними.
На підлогу
Коли людина випадково розливає молоко на підлогу, обізнані люди кажуть, що незабаром у її дім прийде біда.
Якщо під ноги вихлюпнулася невелика кількість рідини, то й неприємність чатуватиме не велика.
На себе
Народ не дарма вигадав вислів “кров із молоком”. Коли так говорять про людину, то мають на увазі, що вона володіє міцним здоров’ям і силою, а у випадку з жінкою – ще й красою. Багато дослідників старовини впевнені, що цей вислів безпосередньо пов’язаний з прикметою про пролите на себе молоко, яка вважається вкрай позитивною та обіцяє людині наступне:
- Якщо, наливаючи молочний продукт у чашку, представниця прекрасної статі випадково виллє його собі на руку або іншу відкриту частину тіла, то здоров’я і жіноча привабливість будуть забезпечені надовго.
- Молоко пролилося здебільшого не на шкіру, а на одяг – це теж сприятливий знак. Він свідчить про те, що в житті людини незабаром почнеться біла смуга: удача буде супроводжувати її в усьому, фінансові та особисті справи покращаться.
До чого за прикметами тікає молоко
Іноді під час готування їжі молоко тікає з каструлі. Наші предки завжди ставилися до подібної ситуації з побоюванням. Якщо молоко втекло під час готування, то це загрожує господині проблемами в сім’ї. Крім того, подія може призвести до зменшення надоїв від корови.
Чи можна за прикметами пити молоко на ніч
Взагалі, у наших предків не було заведено їсти після заходу сонця. Але народні повір’я не забороняють господарям житла пити молочні напої на ніч. Важливо лише дотримуватися такого правила: ввечері не можна залишати посуд із молоком відкритим, інакше з нього почне пити нечиста сила, через що продукт виявиться зіпсованим і киснутиме.
Що стосується сторонніх людей, то тут існує сувора заборона. З настанням темного часу доби господарі будинку не повинні пригощати чужих людей отриманим від своєї корови молоком, інакше їхня годувальниця почне давати поганий продукт, а загальні надої знизяться.
Що означає, якщо молоко прокисає
Забобонні люди впевнені: якщо в господарів підозріло швидко скисло нещодавно надоєне молоко, значить, або в їхній оселі оселилася нечисть, або їм варто побоюватися швидкої грози. У будь-якому разі ситуацію не можна пускати на самоплив. У першому варіанті будинок необхідно “почистити” від темних сил за допомогою магічних ритуалів. У другому – уважно стежити за погодою і кілька найближчих днів не виходити на вулицю в разі її погіршення.
Іноді свіже молоко раптово прокисає просто під час приготування їжі. Це розглядають як знак того, що господарям житла слід приготуватися до якоїсь несподіванки. Щоб зрозуміти характер майбутньої події, у молоко, що скисає, необхідно кинути дрібку солі:
- Якщо продукт продовжить скисати й після цього, значить, на господарів будинку незабаром чекатиме якась неприємність, уникнути якої вони не зуміють, що б не робили.
- Якщо ж процес скисання зупиниться, то несподівана подія матиме позитивний характер.
Способи нейтралізації негативу
Існують народні методи нейтралізації поганих прикмет і способи посилення хороших:
- Людині, яка випадково вилила на себе молоко, слід не кидати забруднений одяг одразу ж у прання, а витерти його мокрими частинами власне обличчя, щоб “притягнути” до себе здоров’я. Після цього молочні плями потрібно посипати грубозернистою сіллю. Це дасть змогу надалі легше відіпрати одяг і посилить сприятливі наслідки від прикмети.
- Якщо продукт пролився на стіл або під ноги людини й обіцяє їй погане, то для нейтралізації негативної прикмети молочну пляму на підлозі потрібно посипати пічною золою, а потім ретельно вимити проточною водою.
- Щоб молочний напій не скисав і не загрожував тим самим поганими наслідками господарям корови (кози), наші пращури радили перед доїнням обмивати вим’я тварини джерельною водою, узятою з джерела, що тече на схід, або ж садити всередину місткості з уже надоєним молоком жабу.
Зараз прикмети про молоко, що пролилося, поступово втрачають колишнє значення. У сучасному світі молочні продукти не є такими дорогими, як раніше. Купити їх можна в будь-якому магазині та в потрібній кількості, тому люди вже не засмучуються, випадково проливши молоко.
Якщо все-таки прислухатися до народних прикмет, які наші пращури виробляли століттями, особливо у випадках зі справді натуральним молоком, то, можливо, вдасться уникнути деяких проблем. Важливо враховувати обставини події та правильно їх трактувати.