Кожна річ у домі відіграє свою роль і наділена особливою енергетикою. Якщо члени сім’ї знають ці особливості, то можуть уберегтися від багатьох проблем і принести в дім затишок, спокій, достаток. Стосується це і посуду. Адже ці предмети безпосередньо пов’язані з прийомом їжі. Будь-які пошкодження на тарілках або столових приладах можуть вплинути на те, що людина отримає з їжею. Тому й з’явилися прикмети про посуд. Ці заборони та застереження допоможуть відвести біду від сім’ї та запобігти проблемам у багатьох сферах життя.
Поширені повір’я про посуд
Унаслідок частого використання тарілки та кружки вбирають енергетику господарів. У підсумку вони відображають будь-які зміни в житті людини. Згідно з прикметою, битий посуд попереджає про погані події. У такий спосіб вищі сили намагаються привернути увагу людини до проблем, які та не розв’язує або навіть не хоче бачити. Можливо, вона звернула на життєвому шляху не туди та має терміново щось зробити.
Тому залишені через необережність тріщини та відколи можуть свідчити про таке:
- можливо, людина неправильно розставила пріоритети й цілі в житті;
- прийняте рішення призведе до проблем;
- потрібно бути уважнішим і не вплутуватися в сумнівні справи;
- хтось з оточення сильно заздрить господареві речі.
Але посуд, що розбився у свято, наприклад, на день народження, Новий рік або якусь церковну дату, обіцяє хороші події. Вважається, що наступний рік принесе тільки позитивні зміни та щастя. Те ж саме обіцяє і тарілка, пошкоджена в понеділок.
Для точного тлумачення повір’їв про розбитий посуд важливо враховувати стать і соціальний статус людини:
- для дівчини це буде передвістям побачення або пропозиції руки й серця;
- для юнака – підвищення на роботі;
- якщо таке трапилося з одруженим чоловіком або заміжньою жінкою, вони зіштовхнуться зі сварками та конфліктами в сім’ї та на роботі.
Тлумачення залежить від того, що саме розбили й де:
- у гостях – людина забере негатив чужого житла, її переслідуватимуть неприємності;
- хтось упустив чашку – сім’ю чекають хороші новини;
- розбили кришталь або просто прозорий посуд – радісні клопоти, свято;
- чайник – приємний візит далеких родичів;
- дитячий посуд – його маленького господаря, можливо, наврочили; при цьому неважливо, хто саме користувався в цей момент чашкою або тарілкою;
- щось розбили в спальні – важка тривала хвороба.
Чи можна дарувати
Посуд може бути непоганим подарунком, але його потрібно приймати та використовувати за правилами. Презент не ставлять на стіл одразу після дарування. Нові тарілки та горнятка спочатку миють, і справа не тільки в гігієні. Навіть через упаковування на посуд може потрапити негатив, якого треба позбутися. Потім речі посипають сіллю на удачу. Так само можна використовувати цукор, тоді життя буде солодким.
Якщо новий посуд тут же розбився або тріснув, то на людині є пристріт або псування.
Як мити
Ще один важливий ритуал – миття кухлів і тарілок. Згідно з прикметами про посуд, це завжди мають робити господарі. Допомога навіть від чистого серця призведе до того, що гість вимиє з дому щастя і добробут. Але сам помічник їх не отримає, натомість він понесе із собою негатив. Єдиний виняток – далекі родичі. Завдяки цьому вони будуть частіше приїжджати в гості. Крім того, мити посуд у будинку батьків можуть діти, це зміцнить зв’язок між ними.
А ось облизувати навіть митий посуд не можна. Такий негарний вчинок призведе до того, що дівчина вийде заміж за лисого старого, а юнак одружиться з некрасивою обраницею. Виняток – діти. Якщо вони так зроблять, сім’я отримає хороші новини.
Якщо після миття на тарілках залишилися плями, причина появи яких невідома, прикмети свідчать про погані звістки та нечесність господаря.
Заборони та обмеження
Навіть такі прості речі, як тарілки та горнятка, вимагають відповідного поводження. Тому виникло багато прикмет-заборон. Деякі з них стосуються чужого посуду. Вважається, що тримати його вдома в жодному разі не можна. Тоді з сім’ї будуть витікати гроші.
Якщо довелося взяти частування в чужому салатнику або тарілці, потрібно якомога швидше повернути “тару”. Але не можна повертати порожній посуд, його наповнюють частуванням. До передачі дбайливо поводяться і всіляко бережуть від пошкоджень.
Якщо в будинку випадково опинився чужий посуд, то потрібно звернути увагу на його вигляд:
- чашка – до появи суперниці, можливо навіть, що чоловік уже зраджує;
- келих – хтось із рідних страждає від проблем з алкоголем;
- тарілка – необґрунтовані витрати та борги;
- багато посуду – розлад і хвороби, навіть смерть, чийсь відхід із сім’ї.
Якщо ж чужу річ узяли без дозволу або цілеспрямовано вкрали, тут же буде покарання. Людину, яка зазіхнула на чуже, теж обкрадуть, але позбудеться вона чогось ціннішого. Крім того, езотерики радять не позичати свій посуд. Разом із ним піде добробут, а якщо річ не повернуть, то невдачі довго переслідуватимуть сім’ю.
Чи можна мити ввечері
Брудний посуд, звісно, не найприємніша річ. Але для його миття потрібно обирати відповідний час, щоб поліпшити стан справ у родині. Так, це роблять насамперед увечері, тоді з дому піде негатив, а домашні позбудуться поганих думок і будуть добре спати. Але потрібно встигнути до настання самої ночі, інакше прибирання приверне фінансові проблеми та конфлікти.
Якщо не вийшло, езотерики радять мити посуд рано вранці, коли ще не зійшло сонце. Тоді сім’я житиме в достатку, її не торкнуться жодні хвороби.
Чому не можна залишати брудний посуд на ніч
Будь-який немитий предмет привертає в дім негатив, адже злі сили люблять, коли кімнати не прибрані й занедбані. Це стосується і посуду. Насамперед небезпечно залишати його на ніч, адже це час для розгулу нечисті. Вважається, що це призведе до пристріту, псування і сварок. Через найменшу неприємність родичі будуть злитися, з дому піде гармонія. Причому тарілки та кухлі не можна залишати навіть у посудомийній машині.
Згідно з прикметами про брудний посуд, на дівчину чекає самотність, якщо вона залишила на кухні безлад. Навіть на підсвідомому рівні чоловіки відчувають, що з неї не вийде гарної господині. Для юнака повір’я обіцяє проблеми з роботою. Він не зможе знайти гідне місце і буде все життя отримувати маленьку зарплату. Коли посуд не миє хтось із подружжя, у сім’ї починаються конфлікти. Дружина або чоловік навіть можуть зраджувати, бо більше не відчувають любові партнера.
Тлумачення прикмети змінюється залежно від того, який саме посуд залишили немитим:
- чашки – заміжня жінка зіткнеться з плітками, а незаміжня – посвариться з коханим;
- тарілка – візит недоброзичливця або людини з поганими звістками;
- виделки й ложки – в дім прийде жінка, яка задумала недобре;
- найнебезпечніше залишати ножі, через них почнуться сварки, навіть бійки між домашніми, а майно вкрадуть або зіпсують;
- каструлі – втрати через крадіжку або ламання побутової техніки;
- залишилися плями нагару – хвороби дітей, сумні новини;
- сервізи з порцеляни – піде взаєморозуміння з сім’ї.
Що буде, якщо їсти з однієї тарілки
Посуд у домі переймає енергетику свого господаря, а тому може вплинути й на іншу людину, яка ним скористається. Тому люди намагаються їсти виключно зі своєї тарілки, і це не лише питання гігієни. Через посуд можна перейняти чужі думки, наміри.
Прикмета працює й у зворотний бік – уже інша людина зрозуміє, що приховує господар предмета. Особливо сильно це спрацьовує, коли обидва їдять одночасно з однієї тарілки. Навіть якщо люди настільки близькі, що нічого не приховують і не бояться впливу одне одного, їм усе одно небезпечно порушувати правило. У майбутньому вони розсваряться і можуть стати ворогами.
Чому не можна віддавати порожній посуд
Прикмети кажуть, що дарувати такі речі – до нещастя. Причому сам дарувальник теж зіткнеться з фінансовими проблемами. Щоб убезпечити й себе, і обдаровуваного, підносять посуд, наповнений чимось. Найкраще підійдуть красиво розкладені фрукти, солодощі. Це буде побажанням щасливого, ситого життя. Так само повертають назад і взяті на певний час тарілки. Людина, яка миє їх, не повинна залишити навіть плямочки.
Однак не весь посуд підійде для подарунків. Кожен із предметів несе свій сенс, і їхня наповненість не завжди відіграє роль:
- гарною прикметою та обіцянкою багатства буде тарілка, яку піднесено на Новий рік;
- сервіз, наповнений частуванням, допоможе молодятам облаштувати сімейне життя;
- блюдо з порцеляни з розписом – гарний подарунок на день народження, завдяки йому іменинник буде розквітати;
- кришталь – несподівані й сприятливі зміни;
- набір чашок – зрада;
- каструлі та сковороди – хвороби, конфлікти зі старшими родичами;
- столові прилади – проблеми в різних сферах життя.
Чому не можна їсти з розбитої тарілки
Усі зламані речі – магніт для злих сил. Вважається, що нечисть осідає в них, а потім шкодить господарям. Це стосується і посуду. Його відколи й тріщини збирають негатив, а також різних мікробів. Коли людина їсть із тріснутої тарілки, вона може зіпсувати здоров’я і ввібрати в себе негативну енергію. До того ж такий посуд складно мити, і він може в будь-який момент розвалитися на окремі частини.
Прикмети попереджають і про інші неприємності:
- домашні будуть часто сваритися;
- на думку езотериків, річ прагне стати цілою і для цього забирає енергію з навколишнього простору, у людей, навіть у їжі, тому їжа стає нездоровою;
- тарілка, що тріснула, можливо, взяла на себе занадто багато негативу, і він може повернутися людині.
Посуд і столові прилади відіграють велику роль у житті власника. Вони переймають його енергетику, а натомість можуть принести в життя негатив або ж щастя і добробут. Красиве, зі смаком підібране кухонне приладдя та сервізи майже завжди притягують достаток. Але все одно поводитися з ним потрібно за певними правилами, а перед сном важливо все помити. І ніколи не залишати в будинку розбитий або тріснутий посуд.