Прикмети: розсипав рис, перець, гречку, борошно, пшоно, манку або іншу крупу

Побутові

У минулі століття продукти не були настільки доступними, як нині. Супермаркетів і звичних для нас магазинів не існувало, здебільшого люди їли те, що вирощували самі. Відповідно, і ставлення господарів до врожаю, вирощеного на власному полі, або екзотичних продуктів, куплених за високими цінами, було більш дбайливим, ніж зараз. Впустити на підлогу будь-яку їжу, зокрема й крупу, вважалося поганим знаком. Звідси пішли різноманітні повір’я про розсипані крупи та інші сипучі продукти.

До чого за прикметами розсипати продукти

Серед забобонних людей поширено безліч повір’їв про розсипані крупи, сіль, цукор, проте більшість із них схожі між собою. Прикмети про сипучі продукти, що впали на землю, обіцяють людині, яка їх просипала, невдачі у вигляді матеріальних втрат, сварок із рідними людьми. Хоча існують і винятки.

Манка

Манну крупу наші предки пов’язували з грошима. Вважалося, що манка приманює монети й купюри, тому її навіть носили в гаманцях, як своєрідний грошовий магніт, а також висипали з манної крупи доріжки від найближчого банку до власного будинку.

Тож не дивно, що випадково розсипати манку за прикметою означає втратити гроші або посваритися з близькою людиною.

Гречка

Гречана крупа, згідно з повір’ям, пов’язана із загальним матеріальним благополуччям у домі. Століття тому гречкою обсипали молодят на весіллі, спеціально розсипали всередині житла на Новий рік, щоб привернути до сім’ї достаток. Однак ненавмисно просипати цю крупу в наших предків завжди вважалося поганим знаком.

За прикметою, розсипати гречку означає таке:

  • Якщо інцидент стався всередині житла, то господарям потрібно приготуватися до непередбачених фінансових втрат. Уникнути їх повністю не вдасться, а ось зменшити можна. Для цього крупу, що просипалася, в жодному разі не можна змітати віником або збирати ганчіркою. Зернятка необхідно підіймати з підлоги руками – тільки тоді грошові втрати родини виявляться несуттєвими.
  • Якщо гречка розсипана на порозі квартири або біля вхідних дверей, значить, скоро до господарів житла прийдуть люди, які попросять у них грошей у борг. Причина прохання буде така, що відмовити прохачам не вийде.
  • Коли гречана крупа розсипається на вулиці або в громадському закладі, обізнані люди трактують це так. Незабаром людині, яка розсипала крупу, доведеться зіткнутися зі служивими людьми (судовими приставами, поліцією), які конфіскують як сплату боргу або аліментів частину грошей чи майна.
  • Якщо жінка випадково перевертає на кухні посуд із гречкою, то слід насторожитися. Не виключено, що скоро вона може зіткнутися з конкуренткою (свекрухою, невісткою, іншою родичкою), яка ділитиме з нею цю саму кухню, що неминуче виллється в конфлікти між двома господинями.

Рис

Цей продукт також пов’язують із багатством і фінансовим процвітанням сім’ї. У багатьох країнах світу наречену з нареченим досі обсипають на весіллі білими зернятками. Випадково розсипати рис – прикмета, що обіцяє невдасі бідність, матеріальні втрати, настання чорної життєвої смуги.

Крім того, на Сході, де ця зернова культура вважається священною, існують свої прикмети про просипаний рис. Наприклад, в Азії навмисно розсипати рис із тарілки поруч із сусідом, що сидить за столом, означає завдати людині глибокої образи.

Борошно

З борошна печеться хліб, який наші предки вважали не тільки головним продуктом у домі, а й найважливішим символом матеріального достатку родини. Здавна існувала прикмета: розсипати борошно – накликати на всю сім’ю голод.

Зараз це повір’я трохи пом’якшилося і трансформувалося: просипати борошно або впустити на підлогу будь-які продукти, зроблені на його основі (печиво, макарони, випічку), – до матеріальних втрат.

Пшоно

Забобонні люди стверджують, що людина, яка розсипала пшоно, через короткий час посвариться з кимось із близьких друзів або родичів. Причому від невдахи буде мало що залежати – не допоможуть навіть дії з нейтралізації негативної прикмети, тому що конфлікт почнеться не з його боку.

Сіль

Просипані кристалики солі також обіцяють людині сварку з кимось із близьких. Винні в конфлікті будуть обидві сторони. Втім, у цьому випадку існують способи уникнути неприємних наслідків. Людина, яка розсипала сіль, має швидко нейтралізувати дію прикмети, кинувши на розсипану сіль дрібку цукру або намалювавши на ній хрест.

Сода

За прикметою, сода, що розсипалася, обіцяє людині труднощі загального характеру. Плани руйнуватимуться, стосунки з близькими людьми ускладняться нерозумінням, можуть виникнути неприємності на роботі.

Перець

Представникам як слабкої, так і сильної статі, які просипали цей продукт, інцидент загрожує негативними наслідками у вигляді сварок і конфліктів. Щоб визначити, з ким у людини виникнуть розбіжності, необхідно враховувати вид перцю, а також те, де він був розсипаний:

  • Найбільші неприємності слід очікувати тому, хто випадково просипає чорний мелений перець. Протягом кількох найближчих днів людина посвариться з усіма, з ким перетинатиметься вдома або на роботі.
  • Якщо розсипано червоний мелений перець, то для дівчини це знак того, що вона посвариться з коханою людиною. Чоловікові така подія обіцяє конфлікт із кимось із товаришів по службі.
  • Повір’я свідчить: розсипати перець на стіл (не важливо, чорний чи червоний) – значить, вступити з кимось у словесну перепалку. Якщо ж перець був розсипаний на підлогу, то сварка може перейти в з’ясування стосунків на кулаках.
  • Розсипавши перець у громадському закладі, потрібно приготуватися до складнощів у спілкуванні з колегами.
  • Коли перець розсипано в гостях, на людину також чекає сварка, але вже з людьми, які не мають стосунку до родичів або друзів.
  • Розсипати горошини чорного перцю означає отримати від долі удар у вигляді якихось матеріальних проблем.

Лавровий лист

Вінки з лавра здавна символізують перемогу й успіх. Наші предки завжди ставилися до листя цієї екзотичної південної рослини з пошаною, цінували його. Впустити лавровий листочок під час готування досі вважається поганим знаком, який свідчить про те, що від людини незабаром відвернеться удача, і жодних успіхів найближчим часом вона не досягне. Ба більше, на невдалого кухаря можуть чекати важкі втрати, якщо він не постарається якнайшвидше нейтралізувати негативну дію прикмети.

Цукор

Білі кристалики цукру символізують солодке життя. Це, мабуть, єдиний продукт, просипавши який, людина може не побоюватися якихось поганих наслідків. Навпаки, прикмети свідчать, що випадково розсипати цукор – завжди до позитивних змін:

  • Якщо інцидент стався на кухні, значить, сім’я, яку раніше роздирали конфлікти та нерозуміння, скоро помириться.
  • Просипати цукор гіркою на стіл – до отримання невеликого разового прибутку (лотерейного виграшу, випадкової знахідки грошей).
  • Якщо ж людина просипає цілий мішок цукру, то і прибуток, який вона незабаром отримає, виявиться таким же грандіозним.
  • Іноді збоку купленого мішка утворюється дірочка, через яку солодкі кристалики висипаються щоразу, коли господар бере з нього цукор. За прикметами, усьому сімейству можна чекати на загальне поліпшення фінансового становища і стабільний високий дохід.
  • Якщо цукор на стіл просипає дівчина, значить, незабаром у неї з’явиться кавалер. Якщо ж солодкі кристали падають на підлогу, то залицяльник не просто з’явиться на горизонті, а вже незабаром покличе панянку на побачення.
  • Коли цукор просипає один із подружжя, це розцінюють як сигнал того, що оновлення шлюбу не за горами. Почуття, що згасли на певний час, спалахнуть з новою силою, а подальше сімейне життя подружжя буде довгим і щасливим.
  • Якщо за чаюванням у руках сам собою розсипається шматок рафінаду або шматочок просто вислизає з пальців, вдаряється об стіл і розколюється на частини, це теж добрий знак. Він свідчить про те, що людині, яка впустила цукор, можна розраховувати на збільшення заробітної плати.

Як нівелювати дію прикмети

Щоб нейтралізувати або хоча б зменшити негативні наслідки від розсипання круп та інших продуктів, наші предки споконвіку використовували такі способи:

  • Якщо просипана будь-яка крупа, то її не можна підмітати віником або збирати ганчіркою. Зернятка потрібно зібрати руками, а далі все залежить від виду крупи. Великі зернові (гречку або рис) можна помити і вжити в їжу самому або віддати на поталу птахам. Дрібну крупу (манку або пшоно) слід відразу згодувати пернатим, примовляючи: “Скільки вам пшона, стільки мені добра”.
  • Просипану сіль і соду слід збирати з підлоги не рукою, а віником. Місце, на якому був продукт, миють ганчіркою, змоченою проточною водою.
  • Горошини перцю, що впали, збирають із підлоги в папір, а потім спалюють їх разом із ним. Якщо ж просипано мелений перець, то необхідно взяти 3 щіпки розсипаної спеції та кинути їх правою рукою через ліве плече зі словами: “Куди перець – туди біда”.
  • З лавровим листом чинять так. Підняті з підлоги листочки подрібнюють на порошок, додають його у воду і вмиваються лавровим “розчином”. Ідеальний варіант нейтралізації прикмети – прийняти ванну з лавровим порошком.

Останнім часом продукти стали набагато доступнішими, ніж раніше. Люди вже не так дбайливо ставляться до них і частіше кидають на підлогу. Відповідно, якщо сучасна людина почне дотримуватися всіх прикмет, які прийшли до нас із глибини століть, то неминуче втрачатиме купу часу, збираючи щоразу з підлоги зернятка крупи й виконуючи всі ритуали з нейтралізації негативного повір’я.

Але, якщо слідувати народній мудрості хоча б у “найекстремальніших” ситуаціях (коли прикмети про просипану крупу обіцяють невдасі великі неприємності), то, можливо, це буде не зайвим. Не виключено, що якесь із повір’їв допоможе людині уникнути серйозної біди, про яку і попереджає її продукт, що розсипався.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета