Освячені предмети і церковні атрибути наділені особливою енергетикою і вимагають уважного ставлення. Незважаючи на те, що священнослужителі висловлюються категорично проти будь-яких забобонів, наші пращури вигадали чимало повір’їв, пов’язаних з образами святих. Частина прикмет пояснює, до чого знайти ікону на вулиці. Вважається, що це попереджувальний знак. Якщо правильно вчинити зі знахідкою, то можна уникнути багатьох неприємностей.
До чого за прикметами знайти ікону
Зображення і лики святих – це, насамперед, символ віри, а тому поводитися з ними необхідно шанобливо.
Знайдені ікони можуть обіцяти як благополуччя й удачу, так і прийдешні біди. Річ у тім, що, на думку забобонних людей, святі зображення могли використовуватися в різних обрядах і ритуалах, після яких церковного атрибута позбулися. Людина, яка знайшла таку річ, через неї забирала на себе порчу, пристріт, хвороби, гріхи попереднього власника.
Священнослужителі ж закликають не вірити в містику та магічні обряди. На їхню думку, знайти ікону – добрий знак, що символізує прихильність божественних сил. Людина може очікувати швидкого розв’язання труднощів і зміни життя на краще.
Церква стверджує, що такого роду знахідки не випадкові і є божественним даром, який не можна відкидати.
Вважається, що таким чином Господь підтримує людину і дає їй допомогу у важкий життєвий період.
Чи можна підбирати таку знахідку
Незалежно від того, вирішила людина забрати знайдену ікону чи ні, не можна залишати її лежати на землі. Священне полотно необхідно підняти, щоб уникнути можливого осквернення цього атрибута віри.
Багато людей побоюються підбирати чужі речі. Адже їхнє минуле невідоме: буває, що власники відмовляються від святих полотен, коли ті вбирають велику кількість негативної енергетики й починають притягувати нещастя. Іноді викидають ікони, що належали померлим людям, або зображення, з якими були пов’язані якісь вкрай неприємні події чи спогади.
Вважається, що підібрати таке зображення та принести додому – значить накликати лиха на свою родину. Тому варто прислухатися до власної інтуїції й після цього вирішувати, як вчинити. Якщо іконка викликає неприємні асоціації та тривожні думки, краще не забирати її до себе.
Що робити зі знайденою іконою
Людина, яка знайшла ікону, обов’язково має підняти священний предмет і віднести його до церкви. Щоб уникнути можливої передачі негативної інформації, рекомендується загорнути зображення в тканину і не торкатися до нього голими руками.
Про знахідку слід розповісти священику і попросити його провести освячення. Тільки після цього ікону можна забирати додому. Адже навіть якщо предмет був загублений випадково і не несе в собі якогось негативу, то може не бути освяченим. А згідно з народними повір’ями, молитися таким зображенням або тримати їх удома не можна.
Якщо ж знахідка насторожує і викликає якісь неприємні емоції, її можна залишити в храмі. Такий вчинок вважається благим, а тому неодмінно принесе дарувальнику добро й удачу.
Ще один варіант – залишити іконку на поминальному столі в церкві, де парафіяни складають продукти в пам’ять про своїх померлих родичів.
Разом із полотном рекомендується покласти кілька монет як милостиню, щоб вшанувати пам’ять покійних предків.
Передбачення, пов’язані з іконою Божої матері
Особливо багато прикмет і повір’їв пов’язано із зображенням Богородиці, яке вважається сімейним оберегом.
Знайти ікону Божої Матері для молодят або пари, яка планує одружитися, – до довгого і щасливого подружнього життя. Полотно, що зображає Пресвяту Діву, необхідно підібрати, освятити в храмі й поставити в червоному кутку першого спільного житла.
Для вагітної жінки знайдена ікона Божої Матері – талісман, що захищає протягом усього періоду очікування малюка. Якщо ж у пари є проблеми із зачаттям, то таке зображення допоможе стати батьками найближчим часом.
Ікона – це не просто картина, а важливий церковний атрибут. Тому, зустрівши на шляху таку цінну знахідку, не варто проходити повз. Навіть якщо людина допоможе священному полотну знайти новий дім у церкві, вона неодмінно отримає благословення, вбереже себе від багатьох неприємностей.