Чи можна садити ялівець на подвір’ї будинку або на ділянці: прикмети та забобони

Рослини

У ялівцю є кілька альтернативних назв: у народі його називають можеєлкою, вересом. Красиві кущики та деревця часто прикрашають присадибні ділянки та прибудинкові території. Наші забобонні предки схвалили б такий вибір рослинності, адже ялівець вважався захисником від нечисті. Щоб рослина була корисною для людини, прикмети й забобони рекомендують уважніше вибирати місце посадки.

Ялівець у дворі будинку

На Русі люди знаходили різне застосування вічнозеленому чагарнику. З його допомогою лікували хвороби, доглядали за власним тілом і навіть обкурювали приміщення та домашніх тварин. Магічні властивості представника сімейства хвойних захищали від нечистої сили та негативу.

Але в народі садити ялівець біля будинку вважалося поганим знаком. За прикметами занадто близьке сусідство чагарнику з оселею приваблює горе, яке може обернутися смертю родича, нещастям у любовних справах та іншими бідами. Магічна сила рослини здатна відкрити двері в потойбічний світ, порушити гармонію навколишнього простору. Ідеальним місцем для висадки ялівцю за прикметами вважається цвинтар. Сусідство чагарнику з могилами покійних допомагає їм знайти спокій у загробному світі.

Але є й інша точка зору: садити ялівець на подвір’ї будинку можна, але тільки зі зворотного боку від вхідних дверей.

Оптимальним варіантом буде посадка кущів на межі ділянки або в палісаднику, на віддалі від житла.

Чи можна тримати у квартирі

Цілющі властивості хвойної рослини високо цінуються з давніх часів. Додаючи гілку чагарнику в банний віник, люди не тільки знімали негатив, а й захищали себе від хвороб та інфекцій. Обкурювання житла ялівцевим димом допомагало знімати накопичену негативну енергію, сприяло встановленню гармонії.

Попри те, що чагарник широко застосовується для проведення очищувальних обрядів, езотерики не радять тримати його в житловому приміщенні з низки причин:

  • Народні прикмети віщують вічну самотність тим, хто захоче завести цю хвойну рослину у власному будинку. Незаміжні жінки, вирішивши посадити ялівець у горщику, через незнання позбавляють себе можливості вийти заміж.
  • Тим, хто вже перебуває у шлюбі, також не рекомендується приносити у квартиру не тільки сам ялівець, а й навіть його гілки. Знаходження чагарнику або його окремих частин в оселі пророкує важку хворобу або смерть одного з членів сім’ї. Але якщо заховати ялівцеві гілки за поріг або дерев’яний одвірок перед входом, то можна захистити дім і його мешканців від впливу нечистої сили та заздрісних поглядів оточуючих.
  • Забобонні люди вірять, що хвойна рослина, яку вирощують у квартирі, здатна відчинити двері в потойбічний світ і впустити його мешканців.

Повір’я про рослину біля входу у двір

Якщо вирощування ялівцю у квартирі часто має погані наслідки для мешканців, то на дачі його розведення цілком допустиме.

Прибудинкова територія часто підпадає під вплив негативних сил. Щоб захистити своє житло із зовнішнього боку, люди здавна вирощують на ділянці хвойні рослини. Якщо посадити ялівець у землю біля входу на подвір’я, то можна нейтралізувати негативну енергію, яка йде від недоброзичливців або нечистої сили.

У прикметах зазначається, що відьма зможе проникнути в житло тільки тоді, коли перерахує всі голки на чагарнику. Висаджуючи ялівець біля хвіртки або воріт, люди захищалися від пристріту, псування та інших видів чаклунства.

Тим, хто придбав будинок із вічнозеленим чагарником, що росте на його території, слід ставитися до рослини з обережністю. Якщо вірити прикметам, не потрібно поспішати викопувати чагарник, щоб не накликати нещастя на всіх нових мешканців.

Якщо хвойна рослина розташована в невдалому місці, слід акуратно викопати її, не пошкодивши коріння, і пересадити.

Не можна ламати гілки або вирубувати ялівець. Забобони стверджують, що це загрожує людині бідами і навіть смертю.

Інші прикмети, пов’язані з ялівцем

У жителів європейських країн склалося власне ставлення до хвойного чагарнику. Спостереження лягли в основу низки прикмет і традицій:

  • Ялівцеві гілки, прикріплені до одягу, волосся або сумки, допомагають мандрівникам долати перешкоди на шляху.
  • Цілющі властивості плодів хвойної рослини застосовуються греками в кулінарії. Додаючи їх до м’ясних або овочевих страв, люди не тільки надають їжі особливого аромату, а й захищають себе та інших від хвороб.
  • Жителі Німеччини звикли вклонятися чагарнику при зустрічі. Такий ритуал допомагає відвести від себе біду.
  • Гілки цієї хвойної рослини, кинуті на землі на шляху проходження похоронної процесії, допомагають покійному знайти спокій у потойбічному світі.
  • Додавання ялівцю в банний віник захищає від хвороб. Речовини, присутні в рослині, згубно діють на мікроби, не дають їм розмножуватися.
  • Деякі народи за характером гілок чагарнику здатні передбачати погоду. Якщо гілочки опущені вниз, то найближчим часом очікується негода, сильні пориви вітру і велика кількість опадів.

З плином часу ставлення жителів різних країн до хвойного чагарнику не змінилося. Більшість забобонних людей досі ставляться до нього з обережністю і не вирощують у квартирі. Знання прикмет і правильне розташування ялівцю на подвір’ї здатне привернути в дім удачу, захистити його мешканців від хвороб, лиха і впливу недоброзичливців.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета