Молочай біложильчастий: користь і шкода у квартирі, що приносить у дім за прикметами та забобонами, чи можна тримати його в кімнаті

Рослини

Видове розмаїття молочаю вражає несхожими одна на одну рослинами, що належать до одного роду – Euphorbia. Вони сильно відрізняються за описом, представлені травами, чагарниками, деревами. З цієї причини народні прикмети та повір’я можуть мати деякі відмінності залежно від конкретного сорту. Загальна риса роду молочай – отруйний молочний сік, що необхідно враховувати при культивуванні рослини в кімнатних умовах.

Чи можна тримати вдома молочай

Культура відрізняється великою кількістю видів і сортів. Іноді складно повірити, що настільки різні за ботанічним описом рослини належать до одного роду. З цієї причини, вирішуючи, чи можна молочай культивувати в домашніх умовах, потрібно враховувати конкретний різновид.

Усі представники містять молочний сік, що має токсичні властивості. Це необхідно пам’ятати людям, у яких вдома є маленькі дітки та тварини. У таких сім’ях допустимо вирощувати культуру тільки за можливості захистити домочадців від небезпечної рослини. Також важливо дотримуватися техніки безпеки під час догляду за кімнатною квіткою, надягати захисні рукавички, іноді окуляри.

Залежно від видової та сортової приналежності молочай змінює ступінь отруйності.

Якщо є ризик нашкодити собі або близьким людям, рекомендується вибирати різновиди з найменшою токсичністю. Також слід пам’ятати про можливість алергії на цю кімнатну рослину.

Користь і шкода квітки

Досі не існує однозначної думки, чого молочай приносить більше – користі чи шкоди. Одні хвалять кімнатну квітку за здатність боротися з пухлинними клітинами, не кажучи вже про простіші захворювання, інші лають її за негативний вплив на шкіру і ризик отруєння.

Хімічний склад різних видів культури дещо відрізняється, але основний вплив на людину й енергетику навколишнього простору в рослин цієї групи все ж аналогічний.

Користь і шкода утримання молочаю біложильчастого у квартирі:

  1. Молочний сік такого зеленого вихованця отруйний, здатний спровокувати отруєння, алергічну реакцію, запалення слизових і шкірних покривів. У разі вживання молочаю всередину можливі непритомність, запаморочення, параліч, нудота, проблеми з серцем.
  2. У народній медицині застосовуються всі частини рослини для приготування засобів проти паралічу, циститу, геморою, набряків, хвороб ШКТ. Бажано використовувати культуру тільки під час виробництва складів для зовнішнього застосування.
  3. Настої та настоянки з частин рослини використовуються для загоєння ран і зняття свербежу після укусу комах.
  4. У косметології використовують для виготовлення омолоджувальних і протинабрякових кремів, мазей. Перед застосуванням будь-якого засобу необхідно попередньо проводити алергопробу.
  5. Молочай заборонено застосовувати перорально і зовнішньо гіпертонікам, людям, які страждають на серцеві та легеневі захворювання.
  6. Краплі молочного соку, що потрапляють на підлогу або будь-яку поверхню, важко зчищаються, тому під час проведення робіт з кімнатною квіткою потрібно застеляти навколишній простір плівкою або старими газетами.
  7. Якщо поставити квітковий горщик поруч із монітором комп’ютера або телевізора, то рослина вбиратиме шкідливе випромінювання.
  8. Знайти містечко в робочому кабінеті – до вдалих зв’язків із громадськістю, налагодження ділових контактів.

Зустрічаються різновиди молочаю з колючками. Вони дещо ускладнюють догляд за кімнатною квіткою, а також створюють додаткові ризики для здоров’я. Особливо шипи небезпечні для дітей і тварин. При цьому представники цього роду вирізняються високою декоративністю, маючи можливість завести подібний екземпляр, відмовлятися не варто.

Народні прикмети та забобони, пов’язані з рослиною

Здібності культури допомагати за різних захворювань, а також завдавати шкоди в разі необережного поводження не могли залишитися непоміченими. Молочай за прикметами – не найкращий варіант для вирощування вдома, але зустрічається і багато позитивних інтерпретацій повір’їв.

Згідно з прикметами, молочай як кімнатна квітка приносить у дім такі блага і проблеми:

  1. Поставити рослину поруч із вхідними дверима – означає захистити сім’ю від недругів і неприємностей.
  2. Молочай зацвів у вітальні – до щастя й удачі.
  3. В офісі рослина сприятиме успішному діловому процесу, просуванню кар’єрними сходами, отриманню премії, поліпшенню стосунків із начальством і колегами.
  4. У спальні молочай провокує розбрат, сварки, скандали між подружжям.
  5. Емоційним людям культура допомагає бути спокійнішими та врівноваженішими.
  6. Кімнатна квітка захворіла – до проблем, складнощів, фінансових труднощів.
  7. У ванній кімнаті та туалеті сприятливі властивості молочаю витечуть у каналізацію, а негатив залишиться.

Прикмети залежно від виду квітки

Рід складається з однорічних і багаторічних трав, чагарників, сукулентів, невеликих дерев. Одні представники не мають як таких листових пластин, інші вкриті шипами й колючками, треті мають м’ясисті стебла.

Це різноманіття призвело до того, що народні прикмети та забобони іноді відрізняються для різних видових представників. У домашньому квітникарстві культивують такі молочаї:

  • Міля;
  • кулястий;
  • гребінчастий;
  • біложильчастий;
  • сосочковий;
  • тригранний;
  • пуансетія.

Міля

Латинське найменування різновиду – Euphorbia milii. Також культура зустрічається під назвами молочай Міліуса, блискучий або пуансетія, червоний, терновий вінець. Являє собою багаторічний чагарниковий сукулент. У природному середовищі кущ виростає сильно розгалуженим, висотою до 1,8 м. Стебло ребристе, має сіруватий відтінок.

Листова пластина ніжного зеленого забарвлення, розмірами 3,5 х 1,5 см, еліптичної форми, забезпечена 2 гострими колючками, які залишаються, на відміну від самих листочків, що обпадають з віком. У результаті зелень є тільки на верхівках пагонів.

У тропіках молочай Міля використовується для створення непрохідних декоративних живоплотів. У Росії рослину можна культивувати як кімнатну. Незвичайний зовнішній вигляд не применшує цілющих властивостей цього різновиду.

Прикмети для дому здебільшого такі самі, але слід врахувати наявність колючок. Про такі види більше негативних повір’їв. Їх рекомендується ставити в коридорі поруч із вхідними дверима, а також захищати рослину від дітей і домашніх тварин.

Біложильчастий

Це один з найбільш популярний у домашньому квітникарстві видів молочаю. Свою популярність заслужив за цілющі властивості, зовнішній вигляд і невибагливість у догляді. Euphorbia leuconeura також називають молочаєм біложилковим або біложильним.

Від інших цей різновид відрізняється масивною, товстою основою, вкритою щільної структури лусочками, на верхівці можуть бути кілька стебел, що надає культурі схожості з пальмою. Листові пластини глянцеві, насиченого смарагдового кольору, вкриті білими або сріблястими прожилками. Суцвіття ховаються в пазухах верхніх листочків.

Користь і шкода молочаю біложильчастого аналогічні іншим різновидам.

Саме його застосовують частіше за інших як лікарську рослину. Заборонено ставити квітковий горщик у дитячій кімнаті, а при догляді за ним потрібно надягати захисні рукавички.

Після закінчення цвітіння молочай біложилковий формує коробочку, заповнену насінням, яке після дозрівання здатне розкидатися до 4 м по периметру. Більшість прикмет і забобонів стосуються саме цього різновиду.

Тригранний

Euphorbia trigona також називають молочаєм трикутним. Зовні це сукулентний чагарник або невелике деревце зі стовбуром до 6 см у діаметрі. Назву різновид отримав за тригранну форму стебел і стовбура.

Гілочки темного зеленого забарвлення з білуватими штрихами, довжиною 15-20 см. Є червонувато-коричневі шипи розміром 0,5 см з відігнутими вниз колючками. Листові пластини м’ясисті, лопатчасті, довжиною до 5 см.

У домашньому квітникарстві молочай тригранний цінується за декоративність надземної частини і невибагливість. При пошуку народних забобонів про цю рослину потрібно врахувати наявність колючок, тому вона, як і вид Міля, рекомендується до вирощування тільки в нежитлових приміщеннях.

Слід звернути увагу: якщо молочай почав гнити без об’єктивних на це причин, рекомендується задуматися про своє оточення. Можливо, хтось бажає зла членам сім’ї.

Позитивні якості молочаю за феншуй

Згідно з цією східною філософією, кімнатну квітку потрібно розташовувати поруч із вхідними дверима. Це захистить приміщення від недоброзичливців, які почнуть уникати відвідувань, а також вбереже від негативної енергії ззовні. Якщо розташовувати квітковий горщик правильно, молочай у дім принесе радість, мир, спокій, удачу й успіх.

За феншуй погано впливають на енергетику тільки рослини з колючками. З цієї причини рекомендується вибирати різновиди, які їх не мають. При цьому молочай наділяють здатністю бути талісманом для членів сім’ї навіть далеко від дому – на роботі, прогулянці, відпочинку, в школі, інституті.

Якщо кімнатна квітка добре росте й розвивається в домашніх умовах, рекомендується виростити вегетативним способом собі маленький оберіг і для офісу.

Де розміщувати рослину не рекомендується

Насамперед потрібно звернути увагу на те, що культура отруйна і може бути покрита гострими колючками та шипами. З цієї причини заборонено ставити квітковий горщик у будинку там, де з рослиною можуть взаємодіяти діти або домашні тварини.

Слід врахувати потреби кімнатної квітки, не всі різновиди відрізняються беззастережною невибагливістю. Деякі вимагають створення певного мікроклімату, також можуть негативно впливати на інші культури.

У яких кімнатах не можна тримати вдома молочай:

  • спальня;
  • дитяча;
  • ванна;
  • туалет.

Рослину можна культивувати в домашніх умовах за дотримання правил техніки безпеки. Молочай має безліч різновидів, але народні прикмети та повір’я часто однакові. При цьому зовнішній вигляд кімнатної квітки може сильно відрізнятися. При повноцінному догляді рослина буде благоденствувати та принесе в дім щастя, удачу і фінансовий успіх.

Оцініть статтю
Поділитися з друзями
Прикмета