З птахами пов’язана велика кількість легенд і народних повір’їв. Наприклад, коли горобець стукає у вікно – це здебільшого добрий знак, що віщує позитивні зміни, пов’язані з роботою або сімейним життям.
До чого за прикметами горобець стукає у вікно
Згідно з повір’ями, візит пташки говорить про швидке отримання звісток від родичів. Щоб правильно витлумачити прикмету, рекомендується погодувати пернатого гостя і подивитися на його поведінку. Якщо горобчик буде веселий і радісний, значить, попереду приємні новини, приїзд гостей, спілкування з близькими людьми.
Якщо пташка відмовилася від їжі й полетіла, варто приготуватися до розв’язання проблем і поганих звісток, пов’язаних зі здоров’ям когось із членів сім’ї. Якщо ж пернате наполегливо б’ється у вікно будинку, проявляючи тривожність і занепокоєння, то згідно з давніми забобонами це знак загибелі одного з мешканців.
Повір’я, пов’язані з горобцями, досить суперечливі й можуть мати різне трактування, залежно від супутніх обставин.
Прикмети народів світу
У різних країнах ставлення до горобців відрізняється. Ось, що говорять народні прикмети, пов’язані з візитом цього маленького птаха:
- У Греції вважається, що якщо горобець постукав у вікно, то це знак відданого кохання і вірності дорогої серцю людини.
- В Індії подібна подія віщує удачу, багатство, поліпшення фінансового становища.
- В Америці, згідно з повір’ями, господарям житла, у вікно якого заглянув горобець, варто побоюватися підступів жадібної, заздрісної, недоброзичливо налаштованої людини.
- У слов’янських країнах пернатий гість, який постукав до незаміжньої дівчини, віщує їй швидке весілля і щасливе сімейне життя.
Крім того, наші пращури звертали увагу і на обставини, що супроводжують появу птаха, його поведінку, трактуючи повір’я таким чином:
- Горобець один раз стукнув дзьобом у скло – можна готуватися до приходу бажаних гостей.
- Якщо птах поводиться нахабно і голосно б’є у вікно – це означає, що господарям потрібно обережніше розпоряджатися грошима, уникати зайвих витрат.
- Ударився об скло всім тілом – знак чиєїсь смерті або звістка про загибель близької людини.
- Присів на підвіконня – до фінансової удачі, отримання прибутку.
Якщо птах б’є дзьобом у вікно, падає, а потім відлітає, значить, про когось із домочадців недоброзичливці розпускають злі плітки, здатні зіпсувати його репутацію і створити багато проблем.
Альтернативний варіант трактування
Існує версія, згідно з якою горобець, що стукає в будинок, віщує швидку зміну погодних умов. Наприклад, якщо під час візиту пернатого йде злива, то вона швидко припиниться. А коли птах стукає у віконце в сонячну погоду, варто підготуватися до дощів і похолодання.
Вважається, що горобці, які постійно перебувають у пошуках їжі, несуть у собі енергетику везіння. Адже птах буде нагодований, тільки якщо йому посміхнеться фортуна. Тому, щоб переманити удачу на свій бік, пернатих гостей обов’язково потрібно погодувати.
Наукова точка зору
Орнітологи скептично ставляться до забобонів, пов’язаних із птахами, пояснюючи їхню поведінку природною спробою пристосуватися до життя в міських умовах. На думку вчених, у горобців залишається дедалі менше місця для пошуків їжі, ось вони й “просять” допомоги у людини. Особливо актуальне таке пояснення в зимову пору, коли пташки прилітають до людського житла не тільки за кормом, а й у спробах зігрітися.
Крім того, горобці мають відмінне від людей колірне сприйняття. Побачивши у склі власне відображення, пернаті починають стукати дзьобом у вікно, щоб привернути увагу “суперника” або ж налякати його.
Як нівелювати дію прикмет
Якщо птах постукав у вікно, і повір’я віщують неприємності, негативного смислового навантаження можна позбутися. Для цього потрібно скористатися одним із таких способів:
- помити скло;
- прочитати захисну молитву;
- прив’язати до вікна червону нитку або стрічку, що відлякує злі сили.
Також можна прочитати захисну змову, прошепотівши: “Боже, відведи біду від мене. Нехай горе як прилетіло, так і полетить”.
Здебільшого всі забобони про горобців пророкують дрібні клопоти та побутові труднощі, але цей птах, на відміну від ворон, має позитивну енергетику. Головне – не забути погодувати пернатого візитера, щоб утримати удачу. Не можна лякати або якось шкодити пташці, бо цим можна розлютити вищі сили.