Спів цвіркунів створює особливу, таємничу атмосферу. Здавна з цими музичними комахами було пов’язано безліч народних повір’їв. Прикмети про цвіркуна можуть мати як позитивне, так і негативне смислове навантаження. Наші забобонні предки вважали, що ставитися до нічного гостя слід дбайливо і шанобливо, щоб не накликати біди.
До чого в будинку заводиться цвіркун
Про цю унікальну комаху складаються легенди, вона завжди була оточена ореолом таємниці. Цвіркун у домі – прикмета, що має переважно позитивне забарвлення і обіцяє господарям добрі вісті. Найчастіше в людському житлі цих теплолюбних істот можна виявити з настанням холодів. Таке явище широко поширене в сільській місцевості, а ось у міських квартирах зустріти комаху можна вкрай рідко. Тому жителі мегаполісів можуть вважати появу співучого гостя справжнім знаком долі.
Якщо вірити прикметам, цвіркуни оберігають дім, у якому селяться, захищаючи його своїм співом від лиха, грошових негараздів і негативної енергії.
Раніше цих комах, так само як і кішок, впускали першими в будинок під час новосілля, вважаючи, що вони очищають приміщення від усього лихого.
Негативне тлумачення повір’їв
Якщо в будинку заводиться цвіркун, це може бути попередженням про прийдешні неприємності, на що вказують такі прикмети:
- Комаха, що активно літає будинком, віщує можливу пожежу. Тому господарям слід бути акуратнішими у поводженні з побутовими приладами і вогнем. Негативне забарвлення цього повір’я нейтралізується, якщо цвіркуна ловить і з’їдає кіт.
- Несподівана поява і швидке зникнення нічного гостя – знак наближення бід, неприємностей, прийдешніх важких днів.
- Поява цвіркуна білого кольору – до хвороб.
- Якщо комаха музикує щоночі, проявляючи підвищену активність, то незабаром хтось із мешканців може тяжко захворіти.
- Чути спів уранці – поганий знак, що обіцяє великий сімейний скандал, розлучення між подружжям, серйозні хвороби і неприємності в будинку.
- Комаха, що застрибнула на ліжко хворого, обіцяє йому тривале лікування, а можливе полегшення триватиме недовго.
Втім, цвіркун не несе мешканцям нічого поганого, а лише застерігає їх, попереджаючи про можливі проблеми, за що йому можна тільки подякувати.
Позитивні трактування
Коли в будинку завівся цвіркун, ця подія може мати таке смислове навантаження:
- Для вагітних жінок – знак легких благополучних пологів і народження на світ здоровенького малюка.
- Для хворих людей – символ швидкого одужання.
- Поява чорного цвіркуна обіцяє господарям будинку фінансове благополуччя й отримання несподіваного багатства (спадщини, дорогого подарунка). Таку комаху вважають справжнім грошовим талісманом, що приносить удачу сім’ї, яка проживає в будинку.
- Для самотніх молодих людей прикмета віщує швидке весілля і щасливе сімейне життя.
- Комаха,що оселилася на кухні, – до поліпшення матеріального становища і розв’язання грошових проблем.
- Спів комахи напередодні Нового року або Різдва обіцяє багатство на цілий рік.
- Комаха,що оселилася в ліжку, обіцяє власникові ложа незабутню романтичну пригоду.
- Для бездітних подружніх пар – до швидкої появи первістка.
Якщо комаху довгий час не вдається знайти, то на господарів чекає сюрприз. Крім того, вважається, що цвіркун ніколи не оселиться в домі у злих, заздрісних людей, тож одна вже його поява – добрий знак і своєрідний комплімент.
Чому не можна вбивати цвіркунів у будинку
Навіть якщо комаха, що співає ночами, порушує спокій людей і заважає спати, ставитися до неї слід дбайливо, без проявів насильства. Вважається, що позбутися цвіркуна, а тим паче вбити його, значить проявити неповагу до божественних сил, що надіслали маленького гостя в дім.
Крім того, знищивши комаху, людина власноруч позбавляє себе удачі й благ, які вона могла б притягти, залишається без інформатора, який попереджає про неприємності, що наближаються.
Убивство “музиканта”, згідно з давніми повір’ями, може спричинити несприятливі наслідки:
- хвороби;
- сварки і конфлікти в сім’ї;
- фінансові складнощі;
- проблеми на роботі;
- смерть когось із домочадців.
Вважається, що, навіть випадково розчавивши маленького “музиканта”, людина накликає на себе біду. Північні народи взагалі вірять у те, що під час насильницької загибелі цієї комахи вивільняється біс, який залишається жити в будинку, притягаючи всілякі неприємності.
Саме з цієї причини до цвіркунів завжди ставилися терпимо, дозволяючи їм залишатися в оселі стільки часу, скільки вони самі побажають. Тим більше що вік цієї комахи становить близько 3 місяців.
Як їх позбутися і не накликати біду
Незважаючи на численні позитивні якості цвіркунів, не кожна людина здатна витримати довгий час подібне сусідство. Нічні трелі комахи можуть провокувати безсоння, порушувати якість сну і навіть призводити до нервових зривів. У таких ситуаціях потрібно акуратно зловити маленького “музиканта” і відправити його на свободу.
Для безпечного позбавлення від надокучливого “скрипаля” підійдуть такі методи:
- Поставити в теплих і затемнених куточках будинку пастки для комах.
- Використовувати як приманку блюдце з підцукрованою водою.
Спійману комаху потрібно посадити в банку і винести на вулицю. Крім того, цвіркуни не можуть обходитися без вологи. Щоб вони покинули дім, досить стежити за тим, щоб крани були завжди закриті, а калюжі – витерті.
Із цвіркунами пов’язано безліч повір’їв і прикмет. Згідно з більшістю з них, ця комаха, що оселилася в домі, приносить господарям добрі вісті, достаток і благополуччя, а також попереджає про можливі проблеми. Цвіркун – це своєрідний хранитель будинку, тому його категорично заборонено вбивати, щоб не накликати неприємності на всю сім’ю.